Підписатися на RSS

КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКАМИ В УКРАЇНІ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ПРАВИЛА РОЗРОБЛЕНО У ВІДПОВІДНОСТІ З ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «ПРО БІБЛІОТЕКИ І БІБЛІОТЕЧНУ СПРАВУ» І ПОШИРЮЮТЬСЯ НА БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЇХНЬОГО ВІДОМЧОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ

ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

1. КОРИСТУВАЧАМИ БІБЛІОТЕЧНИХ ПОСЛУГ Є:ЮРИДИЧНІ Й ФІЗИЧНІ ОСОБИ УКРАЇНИ, ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН ТА ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВО. КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН НЕЗАЛЕЖНО ВІД СОЦІАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ Й МАТЕРІАЛЬНОГО СТАНУ, РАСОВОЇ Й Національної ПРИНАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ, ОСВІТИ, МОВНИХ ОЗНАК, ВІРОСПОВІДАННЯ, МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ. А ТАКОЖ ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ МАЮТЬ ПРАВО НА БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ.

2. КОРИСТУВАЧІ БІБЛІОТЕК МАЮТЬ ПРАВО ОТРИМУВАТИ БЕЗКОШТОВНО ІНФОРМАЦІЮ ПРО СКЛАД БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ, ОДЕРЖУВАТИ В ТИМЧАСОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ДОКУМЕНТИ (ДАЛІ ДОКУМЕНТИ ) З БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ, БРАТИ УЧАСТЬ В ЧИТАЦЬКИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ ТА ІНШИХ ЗАХОДАХ , ЩО ЇХ ПРОВОДИТЬ БІБЛІОТЕКА , ТА ВХОДИТИ ДО ЧИТАЦЬКИХ РАД.

3. КОРИСТУВАЧІ МАЮТЬ ПРАВО ОДЕРЖАТИ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ ПОЗА БІБЛІОТЕКОЮ ОДНОРАЗОВО НЕ БІЛЬШЕ 5 ДОКУМЕНТІВ ТЕРМІНОМ НА 30 ДНІВ.ТЕРМІН КОРИСТУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ЗМЕНШЕНО ДО 15 ДНІВ, КІЛЬКІСТЬ БІБЛІОТЕЧНИХ ДОКУМЕНТІВ, ЩО ВИДАЮТЬСЯ В ЧИТАЛЬНОМУ ЗАЛІ НЕ ОБМЕЖУЄТЬСЯ, КОЖНА БІБЛІОТЕКА САМОСТІЙНО ВИЗНАЧАЄ ВИДИ Й ТИПИ ДОКУМЕНТІВ, ЩО ВИДАЮТЬСЯ ЛИШЕ В ЧИТАЛЬНОМУ ЗАЛІ.

4. РІДКІСНІ ТА ЦІННІ ДОКУМЕНТИ , ДОВІДКОВІ ВИДАННЯ, А ТАКОЖ ВИДАННЯ ОДЕРЖАННІ ПО МБА, ВИДАЮТЬСЯ ТІЛЬКИ У ЧИТАЛЬНОМУ ЗАЛІ.

5. ВИДАЧА ДОДОМУ ДОКУМЕНТІВ, ЩО КОРИСТУЮТЬСЯ ПІДВИЩЕНИМ ПОПИТОМ МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ПІД ГРОШОВУ ЗАСТАВУ, ЗА ДОЗВОЛОМ КЕРІВНИКА, ЯКИЙ ВИЗНАЧАЄ ПЕРЕЛІК ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ. РОЗМІР ЗАСТАВИ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ БІБЛІОТЕКОЮ, ЯКЩО ОДЕРЖАНІ В БІБЛІОТЕЦІ ПІД ЗАСТАВУ ДОКУМЕНТИ НЕ ПОВЕРТАЮТЬСЯ КОРИСТУВАЧЕМ У ЗАЗНАЧЕНИЙ ТЕРМІН І ДІЇ ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ ЇХ НЕ МАЮТЬ РЕЗУЛЬТАТУ, ТО ГРОШЕВА ЗАСТАВА ЗАРАХОВУЄТЬСЯ НА СПЕЦРАХУНОК БІБЛІОТЕКИ Й ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ НА ПРИДБАННЯ ЧИ ОПРАВУ БІБЛІОТЕЧНИХ ДОКУМЕНТІВ.

6. ОСОБИ, ЯКІ ТИМЧАСОВО ПРОЖИВАЮТЬ У ЗОНІ ОБСЛУГОВУВАННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАКЛАДУ, МАЮТЬ ПРАВО КОРИСТУВАТИСЯ ТІЛЬКИ ЙОГО ЧИТАЛЬНИМИ ЗАЛАМИ, АБО ОДЕРЖУВАТИ ДОКУМЕНТИ ДОДОМУ ПІД ГРОШОВУ ЗАСТАВУ.

ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ

1. ДЛЯ ЗАПИСУ ДО БІБЛІОТЕКИ ГРОМАДЯНИ ПРЕД'ЯВЛЯЮТЬ ПАСПОРТ АБО ДОКУМЕНТ, ЩО його ЗАМІНЮЄ, ОЗНАЙОМЛЮЮТЬСЯ З ПРАВИЛАМИ КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ, ПІДПИСУЮТЬ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЇХ ВИКОНУВАТИ Й ДАЮТЬ ВІДОМОСТІ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ КАРТКИ АБО ЧИТАЦЬКОГО ФОРМУЛЯРА.

У РАЗІ ЗМІНИ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ЗАЗНАЧЕНОГО В ПАСПОРТІ, КОРИСТУВАЧ ПОВИНЕН НЕГАЙНО ПОВІДОМИТИ ПРО ЦЕ БІБЛІОТЕКУ.

ДІТИ Й ПІДЛІТКИ ДО 16 РОКІВ ЗАПИСУЮТЬСЯ В БІБЛІОТЕКУ НА ПІДСТАВІ ДОКУМЕНТА, ЯКИЙ ПРЕД'ЯВЛЯЮТЬ ЇХНІ БАТЬКИ, УСТАНОВИ АБО ОСОБИ ПІД НАГЛЯДОМ ЯКИХ ПЕРЕБУВАЮТЬ ДІТИ.

2. КОРИСТУЮЧИСЬ ДОКУМЕНТАМИ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ, ЧИТАЧ ПОВИНЕН ДБАЙЛИВО СТАВИТИСЯ ДО НИХ, ПРИ ОДЕРЖАННІ ДОКУМЕНТІВ МАЄ ПЕРЕВІРИТИ ЇХ КІЛЬКІСТЬ ТА НАЯВНІСТЬ ПОШКОДЖЕНЬ І В РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ДЕФЕКТІВ ПОПЕРЕДИТИ ПРО ЦЕ БІБЛІОТЕКАРЯ, ЯКИЙ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ЗРОБИТИ НА ДОКУМЕНТАХ ВІДПОВІДНУ ПОЗНАЧКУ.

В ІНШОМУ РАЗІ ВІДПОВІДНІСТЬ ЗА ВИЯВЛЕННІ У КНИГАХ ДЕФЕКТИ НЕСЕ КОРИСТУВАЧ.

3. ЗА КОЖНИЙ ДОКУМЕНТ, ОДЕРЖАНИЙ НА АБОНЕМЕНТІ, КОРИСТУВАЧ РОЗПИСУЄТЬСЯ В ЧИТАЦЬКОМУ ФОРМУЛЯРІ. ПОВЕРНЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ЗАСВІДЧУЄТЬСЯ ПІДПИСОМ БІБЛІОТЕКАРЯ.

4. КОРИСТУВАЧ , ЯКИЙ ВТРАТИВ АБО ПОШКОДИВ ДОКУМЕНТ З ФОНДУ БІБЛІОТЕКИ, ПОВИНЕН ЗАМІНИТИ ЙОГО АНАЛОГІЧНИМ ЧИ ДОКУМЕНТОМ ВИЗНАНИМ БІБЛІОТЕКОЮ РІВНОЦІННИМ, АБО ВІДШКОДУВАТИ ЗБИТКИ ВАРТОСТІ ДОКУМЕНТА.

5. КОРИСТУВАЧ, ЯКИЙ ПОРУШУЄ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ, ПОЗБАВЛЯЄТЬСЯ ПРАВА ВІДВІДУВАТИ ЇЇ НА ТЕРМІН, ЩО ВИЗНАЧАЄТЬСЯ БІБЛІОТЕКОЮ. МАТЕРІАЛИ ПРО ЗЛІСНЕ ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ МОЖУТЬ БУТИ ПЕРЕДАННІ ДО СУДУ ЗГІДНО З ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ.

6. КОРИСТУВАЧІ В БІБЛІОТЕЦІ МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИ ТИШІ.

· ОСОБИ В НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ Й НЕОХАЙНОМУ ВИГЛЯДІ ДО БІБЛІОТЕКИ НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ.

· ПАЛИТИ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ТІЛЬКИ В СПЕЦІАЛЬНО ВІДВЕДЕНОМУ МІСЦІ

ОБВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕК

-ІНФОРМУВАТИ КОРИСТУВАЧІВ ПРО ВСІ ВИДИ ПОСЛУГ ЩО ЇХ НАДАЄ БІБЛІОТЕКА, В Т. Ч. Й ПЛАТНІ, ПЕРЕЛІК ЯКИХ ЗАТВЕРДЖЕНО ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ №534 ВІД 5.06.97;

-СТВОРЮВАТИ УМОВИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ, РОБОТИ В БІБЛІОТЕЦІ, НАДАТИ ДОПОМОГУ В ДОБОРІ ПОТРІБНИХ ДОКУМЕНТІВ;

-ДБАТИ ПРО КУЛЬТУРУ обслуговування КОРИСТУВАЧІВ;

-СИСТЕМАТИЧНО ЗДІЙСНЮВАТИ КОНТРОЛЬ ЗА СВОЄЧАСНИМ ПОВЕРНЕННЯМ ДО БІБЛІОТЕКИ ДИВАННИХ КОРИСТУВАЧАМ ДОКУМЕНТІВ;

-СТВОРЮВАТИ ЧИТАЦЬКИ РАДИ.

Правила користування Центром Інтернет

Чугуївської Централізованої бібліотечної системи

Центр Інтернет створено за фінансової підтримки Фундації Біла та Мелінди Гейтс- конкурс "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" програми "Бібліоміст".

Порядок


користування Центром Інтернет:

  • Користувач Центру Інтернет повинен бути читачем бібліотеки.
  • Кожен користувач перед початком роботи в центрі Інтернет повинен ознайомитися з правилами користування Центром Інтернет, своїми правами та обов'язками.
  • Користувачі мають право попередньо зарезервувати час для роботи в Центрі Інтернет,(якщо в цьому є потреба).
  • При запізненні користувача більш ніж на 15 хвилин, виділений час надається іншому користувачу.
  • Користувач повинен відзначати у працівника Центру Інтернет час початку і закінчення роботи; види послуг,що він їх потребує, тематику інформаційного запити.
  • Основні вимоги до кваліфікації користувачів-наявність навиків роботи на персональному комп'ютері та самостійної роботи в Інтернет.
  • Користувач повинен повідомляти співробітника Центру Інтернет про неполадки чи порушення,що виникли під час роботи на ПК.
  • За одним ПК може знаходитись тільки один користувач.
  • Інформація отримана користувачем в Центрі Інтернет, може бути збережена на флеш-картці. Увага! Перед збереженням інформації флеш-картка буде відформатовано працівником Центру Інтернет!

Користувач Центру Інтернет бібдіотеки має право:

  • Безкоштовно користуватись послугами Центру Інтернет-3 сеанси на тиждень(тривалість сеансу-1 година).
  • Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів (в тому числі користуватися електронною поштою) протягом виділеного йому часу.
  • Отримувати та використовувати отриману з мережі інформацію в особистих (некомерційних) цілях:навчання, робота, наукова діяльність тощо.

Користувач Центру Інтернет бібліотеки НЕ має права:

  • Порушувати діловий ритм Центру Інтернет (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів).
  • Вимикати або перезапускати машину у відсутність працівника бібліотеки.
  • Надані можливості Інтернет не використовувати для протизаконної діяльності, а також розповсюдження реклами, комп'ютерних вірусів, несанкціонованого доступу до інших комп'ютерних мереж, комерційної діяльності або для інших дій , суперечать законодавству.
  • Грати в комп'ютерні ігри.
  • Порушувати закони копірайту(копіювати та розповсюджувати інформацію, захищену авторським правом в Інтернеті). Відповідальність за використання одержаних з Інтернет матеріалів, що захищені авторським правом, несе користувач.
  • Перевищувати обумовлений час роботи в мережі.

У разі порушення правил адміністрація залишає за собою право тимчасово або назавжди позбавити порушника права користуватися Інтернет в Центрі Інтернет бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 729

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.