Перші кроки чугуївських бібліотекарів у найбільшу онлайн-енциклопедію світу- Вікіпедію

/Files/images/tsbibl/vkpedya/DSC_0785.JPG

В суботу 6 жовтня 2018 року в комп’ютерній залі центральної бібліотеки відбувся семінар-тренінг "Редагування статей у Вікіпедії».

Співробітники бібліотеки, музею, вчителі взяли участь у тренінгу з метою навчитись викладати статті у Вікіпедію.

Огрганізатором данного заходу стала громадська організація «Вікімедія Україна», тренінг провели волонтери української Вікіпедії - Власенко Дмитро та Сафронов Антон. Вікіпедія – вільна енциклопедія , яку може редагувати кожен, - один із найбільших проектів в історії, що твориться спільними зусиллями, вона містить зараз 830 305 статей.

/Files/images/tsbibl/vkpedya/DSC_0779.JPG

Експерти розповіли , як робити внесок у Вікіпедію, щоб вільно поділитись цими знаннями з іншими. Учасники семінару дізналися:

· що таке Вікіпедія і як вона працює;

· як орієнтуватись у Вікіпедії,

· яким чином і чому варто дописувати у Вікіпедію;

· важливі правила , які роблять Вікіпедію надійною;

· як редагувати Вікіпедію за допомогою візуального редактора і вікірозмітки та багато іншого.

Друга частина тренінгу була практичною, на якій учасники-початківці , вчилися створювати першу статтю в українській Вікіпедії, а досвідчені вікіпедисти допомагали їм у цій справі та відповідали на запитання.

/Files/images/tsbibl/vkpedya/DSC_0780.JPG

У Вікіпедії уже багато є всього, однак чимало важливих тем не достатньо розкрито , а по де яким , взагалі немає статей. Тому з 5-18 листопада пройде конкурс серед публічних бібліотек Харкова та Харківської області на кращу статтю та фотографію краєзнавчої тематики в українській Вікіпедії «ВікіХарківщина 2018». Метою Конкурсу є активізація серед бібліотек діяльності, покликаної на використання та наповнення Вікіпедії, матеріалами про рідний край.