Підписатися на RSS

«Великодні писанки - справжнє диво !»

/Files/images/yun_bibl/P80404-105912.jpg

В бібліотеці для юнацтва Чугуївської ЦБС відкрилась виставка Великодньої атрибутики та писанок «Великодні писанки - справжнє диво !». Усіх охочих запрошуємо відвідати виставку та переглянути майстер-клас із написання писанок восковим розписом.

Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.

Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Оздоблюються писанки геометричним, рослинним зооморфним (риби, птахи,звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. Це одна із стародавніх форм українського народного розпису, уякому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.

Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

/Files/images/yun_bibl/Фото2159 (2).jpg

__________________________________________________________________

Краєзнавчі читання

В цьому році наше місто святкуватиме своє 380-річчя. Напередодні цієї дати , 16 лютого в бібліотеці для юнацтва Чугуївської ЦБС для учнів НВК №6 та ЗОШ №4 пройшла лекція – дискусія «Господарі та гості шляхового палацу», яку провела для школярів екскурсовод Художньо - меморіального музею І.Ю.Репіна Єрмошенко Галина Олександрівна. Учні дізнались про видатних осіб, які бували в нашому місті та про історію архітектури того часу . Дітям все було цікаво , ставили багато питань і самі розповідали цікаві історії про наше місто , які чули від батьків. Дякуємо Галині Олександрівні за змістовну розповідь!

/Files/images/yun_bibl/IMG-3c7730c8a822d09023bb94ec62612a35-V.jpg

/Files/images/yun_bibl/IMG-7b95ebd7bde79709100bb4a2c4410ceb-V.jpg

/Files/images/yun_bibl/IMG-077e9f5ad7063bbac94040aaa634423b-V.jpg

__________________________________________________________________

Валентинів день – це подарунки і вітання

/Files/images/tsbibl/valentin/P80213-115003.jpg

Свято, якого з нетерпінням чекають усі закохані – від школярів до літніх, свято, коли обов'язково звучать зворушливі визнання і виконуються заповітні бажання, свято, наповнене любов'ю і ніжністю – День святого Валентина. Не даремно він отримав свою другу назву – День всіх закоханих, адже саме кохання присвячений цей самий очікуваний день лютого.

Багато хто вважає, що День святого Валентина придумали продавці листівок і м'яких іграшок для того, щоб закохані скуповували у них товар. Зовсім ні! У цього свята є своя історія і традиції. Зараз ми все розповімо.

Історія свята

Зародилася історія в Стародавньому Римі. Імператор Клавдій II заборонив молодим чоловікам своєї держави одружуватися для того, щоб жінки не заважали забирати їх в армію. Повелитель вважав, що саме пані не відпускають своїх чоловіків на війну. І нібито навмисно заважають сильній статі захищати свою батьківщину. Але любов, як ми знаємо, не перемогти. І люди таємно повінчалися. А допомагав їм у цій справі місцевий лікар і проповідник християнства святий Валентин. Ось тільки тривало щастя молодих не довго. На жаль, до імператори дійшли чутки про таємні вінчання , і порушника закону Валентина кинули до в'язниці. Проповіднику оголосили, що його стратять вже на наступний день. Не гаючи ні хвилини, він написав любовне лист своїй коханій дівчині і попросив передати. Що і стало останнім бажанням мученика. Через двісті років католицька церква Валентина канонізувала. А в 496 році Римський Папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Активно святкувати День святого Валентина в різних країнах світу почали лише в XIX столітті. І ось донині кожен рік, 14 лютого, закохані дарують одне одному листівки у формі серця, влаштовують романтичні побачення, роблять пропозиції, одружуються.

Центральна бібліотека Чугуївської ЦБС приєдналася до святкування дня закоханих. Бібліотекари провели акцію «Валентинів день – це подарунки і вітання». Читачі на паперових сердечках писали побажання для любимої бібліотеки та приклеювали до великого серця.

/Files/images/tsbibl/valentin/P80213-114941.jpg

/Files/images/tsbibl/valentin/20180213_083345.jpg

__________________________________________________________________

Афганістан – і біль, і смуток, чиєсь обірване життя

/Files/images/drujba/DSC_1482.JPG

На передодні дня виводу військ із Афганістану 13 лютого 2018 року бібліотека філія м- ну « Дружба» спільно з ЗОШ№7 вже традиційно зустрічали своїх давніх друзів, наставників, ветеранів афганської війни, щоб торкнутися сторінок пам’яті.

/Files/images/drujba/DSC_1480.JPG

Почесними гостями були ПОЛЯНСЬКИЙ Іван Петрович -голова міської організації Української Об’єднаної Спілки ветеранів і інвалідів Афганістану, учасники бойових дій в Афганістані, гвардії старший прапорщик, кавалер ордена «Червоної зірки» і медалі «За бойові заслуги»

ШВИДКІН ВІКТОР ЛЕОНТІЙОВИЧ- Заступник голови міської організації Української Об’єднаної Спілки ветеранів і інвалідів Афганістану, учасник бойових дій в Афганістані, підполковник запасу, кавалер медалі «За бойові заслуги».

Крилова Ольга Олексіївна сестра – близнючка загиблого в Афганістані Карманова Олександра Олексійовича.

Що спонукає нас до згадки про цю криваву і нікому непотрібну війну? А спонукає пам’ять… Пам’ять про тисячі життів українців, що згасли в далекій гірській країні. Разом із ними пішло в небуття чиєсь кохання. Разом із ними загинули їх ненароджені діти. У круговерті сьогоднішніх нелегких буднів не забуваймо про найсвятіше: пам’ять потрібна не мертвим – пам’ять потрібна нам живим. Потрібна для того, щоб на вірності обов’язку виховувати молоде покоління.

Сьогодні ветерани – афганці прийшли до нас, відгукнулись на наше запрошення. Вони не ніжилися в юні роки в пуховиках, не засиджувалися допізна на вечірках, а зі зброєю в руках захищали себе і своїх товаришів від лютої, невблаганної смерті. Усі вони - справжні герої. І ми можемо тільки пишатися, що знаємо їх особисто. Спасибі, що вони є!

Щира вдячність за співпрацю, за підтримку, за небайдужість усім , хто допомагав готувати зустріч.

/Files/images/drujba/DSC_1531.JPG

__________________________________________________________________

Кiлькiсть переглядiв: 212

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.