ЧЕТВЕР, 30 ЖОВТНЯ 2014 Р.

Наша вдячність ітиме від роду до роду, в піснях і легендах про подвиг народу.

Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
Та свято знову й знову нагадає,
Як перемогу здобули його сини...


З давніх-давен український народ підтримує священну традицію - шанувати, наслідувати і передавати наступним поколінням пам'ять про героїчне минуле наших дідів і прадідів. Знову й знову подумки ми повертаємося до минулого. Повертаємося не тільки тому, що пережите залишає невиправний слід у пам'яті, але й для того, щоб мати уроки на майбутнє. І ось уже традиційно, багато років поспіль бібліотека-філія гостинно вітає своїх друзів, наставників, людей, які є для нас прикладом, на яких хочеться бути схожими - ветеранів Великої Вітчизняної війни.
В дружній, по-домашньому теплій обстановці переможців шанували
діти, вбрані в українські костюми та військову форму. Щасливі і горді, що вони можуть через вірші і пісні передати ветеранам свою вдячність і повагу, що вони причетні до вшанування героїв Великої Вітчизняної війни. Також вітали ветеранів представники міської ради, ветерани-афганці, керівництво ЦБС. В святково убраній залі, на самому почесному місці возвеличувався український прапор і вінок з українськими оберегами: пшениці, маку, волошків та ромашки, сплетений з любов'ю руками художника бібліотечної системи Прокопчук Юлії. Поряд стоїть плакат "коло бажань", де всі охочі гості та діти змогли залишити свої побажання, продовжуючи речення "Я дуже хочу, щоб усі люди..."
На зустрічі поколінь з гордістю була представлена книга про учасників бойових дій в Великій Вітчизняній війні, які працювали на заводі "ЧЗТА" Цю краєзнавчу. дослідницьку працю, яка не може, на жаль, вмістити всіх достойних презентував голова первинної ветеранської організації війни та праці Бурік В.А. Щоб молоде покоління, тобто ми, вміли цінити те, що ми маємо зараз, щоб на прикладі героїв вчилися любити і цінувати Батьківщину, і ніколи не залишати в біді, як би нам не було важко. Щоб ми пам'ятали, що мир і свобода - це найголовніші речі в житті.
Хочемо подякувати за поміч у проведенні заходу: керівництву заводу "ЧЗТА", музичній школі міста, ЗОШ №7, директору КЦ "Імідж", художнику бібліотечної системи і всім тим, хто не стояв осторонь, а підтримав і
залучився до проведення свята.

пятница, 24 октября 2014 г.

До 70-ти річчя від дня визволення України від фашистських загарбників

22 жовтня в Чугуївській міській загальноосвітній школі I- II й ступенів №4 бібліотекарі Чугуївської ЦБС провели відкритий виховний захід , присвячений 70-й річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників, зметою ознайомленнядітей з історією рідного краю, збагачення знань учнів про мужність народу в роки Великої Вітчизняної війни, виховання глибокої вдячності до захисників Вітчизни.

Щоб по-справжньому любити свій рідний край, треба досконало знати його історію, пам’ятати всі сторінки життя своїх пращурів.Завідуюча методико- бібліографічним відділом Самко А.В. познайомилавсіх присутніх з визначними подіями Великої Вітчизняної війни, розповіла про військову поштута показала фронтові листівки , представлені співробітниками Художньо - меморіальногомузею ім. І.Ю.Репіна .
Бібліотекарь Лановенко К.В.організувалаперегляддокументального фільму "Визволення України".
Петрова Л.О. ознайомилаз виставкою "Відлуння пам'яті нашої"тапровела оглядлітератури, представленою на виставці.


Назаходілуналищемкі рядки поезій, після декламування яких в очах присутніх з’являлися непрохані сльози. Бібліотекар Щедрова І.В. та завідуюча бібліотекою для юнацтва Петрова Л.О. ознайомили присутніх з творчістю нашого земляка, поета- фронтовикаВасилія Романовича Чугая та прочитали його вірши, присвяченіВеликій вітчизняній війні, віршіпро страшні картини боїв, які точилися там, де нині колосяться ниви та буяють квіти, про гіркі втрати і скалічені долі тих, хто чекав, і тих, хто кував і наближав це свято.
Підростаюче покоління не повинно забувати про ті страшні роки.Саме тому, такими заходами, ми намагаємося виховати в учнів почуття гордості за український народ та негативне ставлення до будь-яких проявів насильства.

По закінченню заходу булаорганізована справжня польова солдатська каша!


.
Низький уклін і сердечна подяка вам — усім, хто захищав рідну землю. Ваші мужність і відвага, героїзм та нескореність духу є зразком для прийдешніх поколінь.
Дякуємо всім організаторам заходу!

середа, 1 жовтня 2014 р.

Не беда, что года убегая, оставляют виски в серебре…

1 октября библиотека-филиал м-на «Дружба» провела акцию «Навчи мене ангеле добро творить», посвященную Дню Добра и Уважения. С улыбками, теплыми словами пожеланий, с маленькими подарками от души сотрудники библиотеки посетили каждого из своих читателей, которые встречают золотую осень. Как каждое время года прекрасно по=своему, так же неповторимы и «возрастные сезоны» нашей жизни. В последнее время мы все чаще стали обращаться к словам: милосердие и доброта. Буд-то прозрев начали осознавать, что самым острым дефицитом стали у нас сегодня человеческое тепло и забота о ближних. Ведь человек рождается и живет на земле для того, чтобы делать людям добро. Года летят, то сердце, грея, то холодом разя своим. И наступают вдруг мгновенья, когда мы все-таки грустим. Грустим, сквозь радость и улыбку, Но продолжает жизнь свое. Всегда прощая нам ошибки, во имя торжества ее.

пятница, 26 сентября 2014 г.

Семінар- практикум у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва

25 вересня завідуюча бібліотекою для юнацтва Петрова Л.О. відвідала обласний семінар- практикум у ОКЗ ХОБЮ "Українська книга, бібліотека,читач: погляди на проблеми".
Привітала учасників директор бібліотеки Жарова М.В., завідувачка відділу обслуговування користувачів -Т.Бакуменко представила дуже цікаву медіа- презентацію "Літературна вітальня", завідувачка сектором впровадження бібліотечних інновацій -Медведська М. презентовала методичний посібник "Гра в провокацію, або Молоді мовою молоді:використання сучасної української літератури в роботі бібліотеки", редактор відділу довідково- бібліографічного та інформаційного обслуговування ОКЗ ХОБЮ- Одинока І.В. представила бібліографічний огляд "Історія національної премії ім.Тараса Шевченка та її лауреати". Своїм неоцінним досвідом роботи з колегами поділилась С.Бацамут , завідувачка відділом маркетингу ОКЗ ХОБЮ. Світлана Бацамут предсавила медіа- презентацію "Конкурс постерів та ілюстрацій "Книга, що народжує мрію" як засіб популяризації читання".
На семінарі відбулося підведення підсумків конкурсу буктрейлерів "Хвилююче слово Кобзаря"( до 200- річчя від Дня народження видатного українського поета) на якому наша бібліотека для юнацтва отримала III місце за буктрейлер "Відьма".
Далі працювала Професійна майстерня "Популяризація української літератури в бібліотеці" де бібліотекарі обмінювались досвідом з колегами.
Директор бібліотеки М.В.Жарова підвела підсумки роботи семінару, а ми , бібліотекарі їй та робітникам ОКЗ ХОБЮ подякували за теплий та дружній прийом, за подарунки та за цікавий і корисний методичний матеріал!

пятница, 26 сентября 2014 г.

Рябиновая осень

Рябиновая осень25сентября,в преддверии Международного дняпожилых людей, вЧугуевскомгородскомтерриториальномцентрев отделении социально- бытовой адаптации и реабилитации инвалидов сотрудниками Чугуевской библиотечной системыбыло проведено мероприятие«Рябиновая осень». Встречапрошла под девизом«Возьмемся за руки друзья, чтоб не пропасть поодиночке». Ведь библиотек@-это территория единства, которая была, есть и будет лучшим другом для жителей нашего города.Участники мероприятия, милые и очень приятные женщины, с большим интересом послушали о полезных свойствах рябины, о народных приметах связанных с этим растением, почитали стихотворения о рябине и все вместе спели душевную песню «Ой рябина кудрявая…»Так как день пожилого человека считается Международным Днем, было интересно узнать как живут «молодые» люди 80 лет в Японии, ведьна планете Земля японцы входят в группу долгожителей . В последние годы, говоря о пожилых людях, в Японии все чаще стали использовать выражение «серебряный возраст» (от английского silver age), и надо сказать, что «серебряный возраст» в Японии, в большинстве своем, ведет здоровый образ жизни и выглядит превосходно. И, несомненно, что японская пословица — «Познавать новое, обращаясь к старому» — очень хорошо отражает связь поколений в Японии и позволяет понять, что культ старшего поколения, в хорошем смысле этого слова, здесь весьма ощутим.Также вместе мы развеяли мифы и сложившиеся стереотипы про устарелость, и бесполезность библиотек. На примере Чугуевской ЦБСрассказали о достижениях библиотек города за последние 3 года. Ведь наши библиотеки – это не куча запыленных книг, это большое количество людей интересно и с пользой, в приятной атмосфере, проводящих свое время. Общение в режиме «Скайп», просмотр фильмов, футбольных матчей, принятие участия в онлайн конференциях, осуществление покупок через интернет-магазины, составление маршрутов путешествий, обучение и мн.др и это все для вас дорогие жители нашего города.Функция библиотек, конечно, остается неизменной это удовлетворение читательских потребностей населения. Главной в библиотеке всегда будет КНИГА. Как приятно почитать книгу перед сном или в уютном кресле,а сколько у нас есть информации в книгах для студентов, которой не найдешь в интернете.В нашей библиотеке есть читатели, которые сами стали писателями и поэтами.С большой теплотойи интересом прослушали стихотворения Соколова Михаила Яковлевича «Цветок -сентябринка», «Осень». Вспомнилизамечательных людей и почиталистихотворения, тех которых уже нет с нами: Чуищевой Эльвиры Ивановны- ветерана библиотечного дела, бывшего директора Чугуевской ЦБС и прекрасной поэтессы Любови Сурковой. Библиотека площадка для творчества. Наши читатели не только пишут стихи и прозу, но иэкспонируют свои работы-шедевры. Такбольшой восторг и восхищение у гостей встречи, вызвали поделки нашей читательницы Ясногородской ТатьяныЛеонидовны. Были представлены изделия, выполненные в технике «Декупаж», точечная роспись бутылок , кемари – японский вид рукоделия, прекрасные поделки из соленого теста, куклы из капрона своими руками.В конце встречи мы пожелали ученикам Университета третьего возраста, чтобыихчаще радовало теплыми лучами солнышко, а дожди были только грибными…Счастья желаемеще на два века,С днем пожилого вас человека!На мероприятии была представлена книжная выставка «Книги моей молодости».Особую благодарность выражаем заведующей отделениемсоциально- бытовой адаптации и реабилитации инвалидов- Бевзюк Наталье Ивановне,за теплый прием и прекрасную организацию праздника.Заведующая методико-библиотечным отделом Самко А.В.

Документальне кіно про права людини завітало до клубу «Молодь і закон»

17 вересня у Чугуївській міській бібліотеці для юнацтва відбулася презентація кіноклубу для юнаків та дівчат, що діятиме на базі клубу «Молодь і закон».

/Files/images/SDC19485.JPG

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA вже 11 років крокує Україною.

Кращі документальні стрічки з прав людини демонструються не тільки навесні у Києві в ході конкурсної програми, але й знаходять свого зацікавленого глядача під час щорічного Мандрівного фестивалю, що осінню вирушає містами й селами України, аби показати вітчизняному глядачеві шедеври світової кінодокументалістики.

Крім того, з цього року Фестиваль став фактично перманентним, адже партнерські організації започаткували у низці регіонів постійнодіючі кіноклуби. Характерною особливістю кіноклубів Docudays UA мусить стати їх стала робота, яка об’єднуватиме навколо осередків кіно про права людини всіх, хто є небайдужим до цієї складної та важливої тематики.

І 17 вересня 2014 р. у Чугуївській міській бібліотеці для юнацтва відбулася презентація кіноклубу для юнаків та дівчат, що діятиме на базі клубу «Молодь і закон». В рамках заходу Президент Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», координатор «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак представив старшокласникам УВК №6 міста Чугуєва фільм польських кінодокументалістів «Колись ми станемо щасливими»

/Files/images/DSC00791ю.JPG

Кінострічка режисера Павла Височанськи розповідає історію Даніеля – парубка, що мешкає в одному з невеличких, просочених промисловим брудом міст Польщі – Липини. Юнак вирішує спробувати зробити щось неординарне, оригінальне, наприклад, створити фільм. Для цього він блукає вулицями свого району, проводить у школі своєрідний «кастинг» та розпитує всіх, кого зустрічає: дітей, однокласників, бездомних, рідну бабцю – про їхні мрії. Чи є шанс, що хоч якісь з них збудуться?

Фільм викликав жваву реакцію серед чугуївських підлітків, багато хто з них побачив свої проблеми й роздуми у «дзеркалі» польської кінострічки.

Юрій Чумак розповів про те, що Фестиваль Docudays UA є неполітичним і некомерційним, спрямованим на донесення до українського глядача високих ідеалів прав людини засобами документального кіно. І пообіцяв, що зустрічі на базі клубу «Молодь і закон» за переглядом та обговоренням кращих картин документального кіномистецтва будуть регулярними.

А завідуюча методико-бібліографічним відділом Центральної бібліотечної системи Анжела Самко зазначила, що фактично цього дня при Чугуївській міській бібліотеці для юнацтва було започаткованокіноклубDocudays UA.

/Files/images/SDC19481ь.JPG

среда, 17 сентября 2014 г.

Територія безпечного Інтернету

16 вересня 2014 року в Чугуївській міській бібліотеці для юнацтва відбувся захід «Територія безпечного Інтернету», в рамках діяльності клубу«Молодь і закон». Керівник клубу Самко Анжела Володимирівна – завідуюча методико-бібліографічним відділом ЦБСта завідуюча бібліотекою для юнацтва Петрова Любов Олександрівназапросили на зустріч з учасниками клубу, учнями 11 класу УВК№6 (Заступник директораз навчально-виховної роботи Кушнарьова Олена Володимирівна), депутата Чугуївської міської ради, Президента Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», координатора «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи Юрія Володимировича Чумака.Відбулася розмова з підлітками щодо Інтернет-безпеки в віртуальному просторі. Ю. Чумак повідомив, що з початку нашої ери для подвоєння знань було потрібно 1750 років, друге подвоєння відбулося в 1900 році, а третє – в 1950 році. Сьогодні світовий обсяг даних збільшується більш ніж в два рази кожні два роки. І немаловажна роль в цьому Інтернету і кожного з нас. Правозахисник наголосив, що Інтернет сьогодні став невід’ємною частиною життя багатьох дітей та підлітків, але сам по собі він ані добрий, ані поганий. Він лише інструмент, і головне – вміти його правильно використовувати. Інтернет дає величезні можливості: спілкування, навчання, бібліотеки, музика, кіно. Але, разом з тим, містить віртуальні загрози, які можуть мати негативні наслідки в реальному житті. За даними всеукраїнського соціологічного дослідження «Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в Інтернеті» більше 28% опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям у мережі, 17% без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім’ю – місце проживання, професію і графік роботи батьків, наявність у будинку цінних речей тощо. 22% дітей періодично потрапляють на сайти «для дорослих». Близько 14% опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх. Отже, віртуальні загрози можуть нашкодити в реальному житті: матеріальному благополуччю (оплата ігор та віртуальних речей, віруси, що шкодять комп’ютеру, переказ грошей на картки незнайомим людям та ін.), фізичному благополуччю (зміна постави, погіршення зору, насильство, втягування у кіберзлочинність, переслідування тощо), психічному благополуччю (залежність від віртуальних ігор або покупок в Інтернет-магазинах, порнографія, мова ворожнечі)… Юрій Чумак запропонував молодим людям навчитися критично ставитися до інформації, знайденої в Інтернеті, адже не все, що опубліковано у «всесвітньому павутинні» – правда, не всі люди в житті є такими, якими вони представляються в соціальних мережах. І надав декілька практичних порад, які допоможуть зробити користування Інтернетом не тільки корисним, але й безпечним: 1. Знайомтеся з пізнавальними можливостями Інтернету для цілеспрямованого розвитку (вивчення мови, прослуховування музики, віртуальне відвідування музеїв та галерей). 2. Не розміщуйте особисту інформацію в Інтернеті (домашня адреса, телефон, дата народження, фотографії, що носять особистий характер та фото свого помешкання). 3. Не відкривайте вкладення, надіслані з підозрілих і невідомих електронних адрес. 4. Поважайте право на приватне листування. Не поширюйте в Інтернеті особисту інформацію інших людей без їх згоди. Не публікуйте в Інтернеті ваші конфіденційні розмови. 5. Намагайтеся дотримуватися в Інтернеті тих же стандартів поведінки, що і в реальному житті. Необхідно залишатися в межах етики спілкування та рамок закону, як в справжньому, так і в віртуальному просторі. Пам’ятайте, що репутація, створена в Інтернеті, залишається в ньому на десятки років.Лекція - бесіда Ю.Чумака відбулася в рамках реалізації програми з попередження та розв'язання конфліктів серед молоді "Схід і захід: молодіжна ініціатива попередження насильства". Також, учасники заходу, ознайомилися з експозицією книжкової виставки «Юридичний компас молоді», представленої у бібліотеці. Завідуюча методико – бібліографічним відділом Самко А.В.

Сиреневый май

/Files/images/IMG_3919.JPG

В пятницу, 16 мая в картинной галерии прошел литературный фестиваль «Сиреневый май », который уже 7 год подряд организовывает ЦБС.

Это уникальное культурное событие для нашего города,которое собирает всех тех, кому интересен мир поэзии и литературы.

Зал картинной галереи благоухал прекрасным ароматом сирени, которая стояла в вазах и это неспроста, ведь символом Фестиваля является «Веточка сирени» как знак радости, вдохновения, творческого потенциала, который демонстрировали: поэты, писатели, литературоведы, и пробующие себя в поэзии начинающие авторы.

В этом году литературный фестиваль приурочен200-тию со дня рождения, нашего выдающегося поэта, прозаика, художника и мыслителя, символа украинской культуры – Тараса Шевченко . Фестивалю предшествовал литературный конкурс «Шевченко- скарб нації». Жители нашого города активно участвовали в этом конкурсе. Было подано очень много работ в номинациях «проза» и «поэзия», жюри крайне сложно было определиться с выбором. И на фестивале мы имели возможность послушать победителей литературного конкурса. Яркими и запоминающимися были выступления юных дарований:

Криворучко Татьяна (ООШ №7) ,

/Files/images/_DSC3961.jpg

Короленко Елена (ООШ №7)

/Files/images/_DSC3985.jpg

Шуманская Екатерина (ООШ №2)

Шомина Анастасия (УВК № 6);

Номинация «За лучшее патриотическое произведение» - Любченко Надежда (ООШ №7).

/Files/images/_DSC3988.jpg

В конкурсе приняли участие и уже признанные поэты и писатели нашего города. Из большого количества претендентов лучшими из лучших стали: Вербовская Надежда, Соколова Елена, Керанчук Петр, Калюжный Владимир. Внеконкурса были отмечены работы, нашего знаменитого писателя Владимира Родионова, посвященных Т.Г.Шевченко.

/Files/images/_DSC3976.jpg

/Files/images/_DSC3982.jpg

Торжественно вручила дипломы и подарки победителям конкурса, городской голова Минаева Галина Николаевна. Она поблагодарила организаторов мероприятия и участников конкурса. Отметила высокий уровень работ конкурсантов и пожелала им дальнейших творческих успехов.

/Files/images/IMG_3928.JPG

Фестиваль «Сиреневый май» - это настоящий кладезь талантов. На литературном празднике выступали именитые гости из Харькова:

Вячеслав Романовский – Член Национального союза писателей и Национального общества журналистов Украины, лауреат муниципальной премии шимени О. Олеся и литературной премии шимени В. Мысыка;

Александр Пинкевич - Лауреат международных премий имени Р. Гамзатова;

Анатолий Перерва – Член Национального союза писателей, Лауреат премии Н. Островского;

Николай Кобелян- Член Национального союза писателей, порадовал «Сонет Чугуївським бузкам». Писатели порадовали зрителей своим творчеством.

/Files/images/_DSC3958.jpg

С большим успехом, уже не первый год на фестивале, проходять выступления Печенежской общественной районной организации «Клуб любителей прекрасного» (Гуляева Людмила, Ковалев Валерий, Мисюра Виктор, Чугай Екатерина)

Истинными ценителями и мастера поэтического слова, является Чугуевский поэтический клуб «Свеча», который всегда нас радует интересными и запоминающимися творческими работами.

Участниками фестиваля также стали: Соколов Михаил Яковлевич,

Чугай Валентина Яковлевна и мн др..

На фестивале зрителей ждало множество новых форматов, инновационных возможностей и приятных моментов. Например, проморолики, которые сейчас очень популярны.(Промо ролик - это короткий видеосюжет длиной в 1 минуту). Наши одаренные и продвинутые сотрудники ЦБС создали проморолик о «Сиреневом мае».

Вниманию зрителей были представлены также буктрейлер «Ведьма», по произведению Т.Г. Шевченко и презентация, посвященная Любови Сурковой.

Создать приятную атмосферу фестиваля, поднять настроение помогали яркие и творческие выступления Яны Ващук-

директора КЦ «Имидж» и вокально-хореаграфического коллектива «Виктория».

/Files/images/IMG_3925.JPG

Ведь весна- прекрасное время для творчества и созидания!

Весна Веснапришла

И зацвела сирень

У старого окна Родительского дома.

От майского дождя и грома

Запахло свежестью, озоном.

И пусть фестиваль «Сиреневый май» будет источником Вдохновения, хорошего настроения и новых творческих достижений!

Пусть ваши сердца будут открыты для творчества, а душа – для прекрасного!

/Files/images/IMG_4080.JPG

Заведующая методико-библиографическим отделом Самко А.В.

День семьи

/Files/images/IMG_4108.JPG

17 мая, в сквере Комсомольский состоялся праздник, посвященный Дню семьи и Международному дню матери, на котором были подведены итоги городского творческого конкурса «Мамина сказка под подушку». Городская библиотека для детей (Чугуевская ЦБС) представила на празднике книжную выставку «Сказки под подушку», в которой было несколько разделов: «Сказки на ночь» - книги для самых маленьких представителей праздника, «Для хорошего настроения» - книги для детей 1-4-х классов, «Волшебные истории» - для учащихся 5-7-х классов. Так же на выставке были представлены яркие и красочные книжки-самоделки, которые специально к Дню Семьи сделали наши маленькие читатели вместе со своими родителями. Для наших современных родителей работала выставка «Родителям о детях».

/Files/images/IMG_4116.JPG /Files/images/IMG_4112.JPG /Files/images/IMG_4123.JPG /Files/images/IMG_4169.JPG /Files/images/IMG_4174.JPG /Files/images/IMG_4171.JPG

Сотрудники библиотеки для детей раздавали всем желающим рекомендательные списки литературы («Вечер дружной семьи»)и интересных сайтов («Интернет для родителей и их детей»), а так же книжечки со сказками для самых маленьких.

/Files/images/SAM_9255.JPG

Если бы вылечить было возможно

Сердце солдата, в котором

Огнем будто осколок болит и тревожит

Память, прошедших военных времен.

/Files/images/_DSC3543.jpg

Давно отгремели бои Великой Отечественной войны. Над нашими городами и селами ясное небо, теплое солнце. Буйно цветут сады и шумят неоглядные нивы. За все это отдали свои жизни герои. Эта боль с нами навсегда, мы помним и обязаны память о Великой Победе передать будущему поколению.

/Files/images/_DSC3553.jpg

7 мая в стенах библиотеки собрались несколько поколений ветеранов: ветераны Великой Отечественной войны, ветераны-афганцы, дети войны, труженики тыла. И всех нас переполняла гордость, гордость, что они нашли силы (а ведь самому молодому 88 лет) разделить этот праздник именно с нами. А мы организаторы мероприятия им дети вложили в каждое слово свою душу, тепло и любовь, чтобы каждый ветеран почувствовал, что его знают, о нем помнят и им лично гордятся.

Где теплоты душевной столько взять,

Чтобы согреть израненные души...

/Files/images/_DSC3567.jpg

/Files/images/_DSC3597.jpg

На празднике были и каравай, и цветы, и улыбки детей и конечно же солдатская каша. Встреча была организована: руководством завода "ЧЗТА", первичной организацией ветеранов войны и труда "ЧЗТА", библиотекой-филиалом м-на "Дружба" ЦБС, школой №7. Дорогих гостей поздравляли мер города Минаева Г.Н., председатель первичной организацией ветеранов войны и труда "ЧЗТА" депутат городского совета Бурик В.А., ветеран афганской войны, учасник ликвидации аварии на ЧАЭС, полковник запаса Беднов М.Г., директор ЦБС Проценко Е.И., директор школы №7 Маланина Л.В.. Хочется поблагодарить за участие и помощь в организации мероприятия финансового директора "ЧЗТА" Закина А.И.

/Files/images/_DSC3600.jpg

Есть сокровища, спрятанные глубоко в земле, а есть богатства, находящиеся на поверхности и передающиеся из поколения в поколение. К таким богатствам относится память. Знать и беречь нашу историю, наши традиции, знать в лицо своих героев - это наша задача. Ради прошлого, ради настоящего, ради будущего. Будущего, в котором не будет места слезам, горю, гранитным обелискам. И это будущее будет светлым, потому что истоком его станет память.

Боевая строка Василия Чугая

7 мая в ООШ №1 состоялась праздничная встреча, посвященная Дню Победы и творчеству бойца - поэта Василия Чугая.

/Files/images/SDC18457.JPG

Василий Романович Чугай-участник боевых действий Второй Мировой войны. В 1943 году совсем еще мальчишкой, окончив 9-ть классов, ушел на войну. Впоследствии об этих днях он писал так:

"В обмотках в штопаной шинели,

Как штык я прибыл на войну.

Впервые в огненный купели

Меня крестили на Дону.

Оглох от адской канонады,

Ослеп от дыма и огня.

Казалось, немец все снаряды

Припас для одного меня."

/Files/images/SDC18399.JPG

Вспомнить и почтить память поэта пришли его родные, друзья, коллеги и ученики.

/Files/images/SDC18443.JPG

Запоминающимся моментом нашей встречи стало выступление жены поэта-воина-Валентины Яковлевны Чугай. Она рассказала о самых интересных и ярких событиях в жизни Василия Романовича, о его боевых наградах и медалях, которые принесла с собой. Тем более что у поэта есть стихотворение "Последняя медаль", его прочел Влад Тягун.

/Files/images/SDC18459.JPG

В стихах поэта показана жизнь. Например, стихи о вещмишке и котелке-это прямое пособие для наших допризывников. Они пронизаны болью за судьбу простых солдат, прошагавших нелегкими военными дорогами. трогательно и волнительно прочла балладу "Желудь" Валентина Григорьевна Горовенко, после выступления которой многие не смогли сдержать слез.

/Files/images/SDC18433.JPG

В школе №1 Василий Романович проработал 40 лет. Здесь его помнят и любят. Своими воспоминаниями о наставнике и коллеге поделилась Татьяна Сергеевна Фурсова, учитель русского языка и литературы. Она является автором краеведческой работы о Василии Чугае, которая заняла призовое место в Харьковской области. Много известных поэтов и писателей восхищаются талантом Василия Романовича. Так, во время выступления, Елена Юрьевна Чернышова, член союза писателей Украины и России,сравнила творчество Чугая с поэзией Пушкина. Много приятных и теплых слов было сказано идейным вдохновителем этой встречи-Антониной Ивановной Мрачковской и его коллегой по перу Линой Николаевной Красношапкой. С глубоким уважением и любовью говорил о своем отце сын Василия Чугая-Владимир Васильевич, доцент, кандидат медицинских наук.

/Files/images/SDC18449.JPG

Так же на встрече звучали стихотворения нашего земляка в исполнении Ростислава Тукало и Влада Тягуна. Были показаны видео-ролики о жизненном пути поэта-воина. Память о прошлом-это борьба за будущее, за которое боролись и отдали свои жизни герои минувшей войны.

Василию Романовичу мы благодарны за науку, за негасимый свет его души, подаривший чугуевцам прекрасные стихи, за яркий и мужественный личный пример и подвиг!

/Files/images/SDC18453.JPG

Мероприятие подготовили и провели заведующая библиотекой для детей Толмачева С.В., заведующая методико-библиографическим отделом Чугуевкой ЦБС Самко А.В., член союза журналистов Уараины Мрачковская А.И.

На Харківщині пройшов обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2014»

07 - 11 квітня 2014 року в Харківській обласній бібліотеці для дітей пройшов обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2014». Цей конкурс було вперше проведено у 2003 році за ініціативи громадської організації «Форум видавців» та Національної бібліотеки України для дітей. За весь час існування у ньому взяли участь понад півмільйона читачів, у Харківській області – понад 45 тис. Організаторами Конкурсу на регіональному рівні є Департамент культури і туризму Харківської облдержадміністрації і Харківська обласна бібліотека для дітей. Цього року для участі у конкурсі організатори місцевих і районних етапів залучили понад 5 тисяч дітей – учнів 6, 7 та 8 класів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області та м.Харкова, які змагалися за звання найкращого читача на місцевому і районному етапах з 1лютого 2014 р. до 21 березня 2014 р. 84 учасника визнані переможцями 2-му етапу Конкурсу. Вони мали змогу взяти участь в 3-му обласному етапі Конкурсу. Всі учасники гідно представляли свої улюблені книжки, а також вражали членів журі та своїх ровесників ерудицією, вмінням творчо переосмислювати прочитане.Талановите сузір’я юних читачів представила на конкурс й Чугуївська міська бібліотека для дітей. За результатами обласного етапу конкурсу почесне І місце посіли: серед представників 6-х класів - Волоцкова Дар’я (учениця Клугино-Башкирівської ЗОШ, м. Чугуїв); серед представників 7-х класів - Шаповалов Олег (ученик ЗОШ №2, м. Чугуїв); серед представників 8-х класів - Басова Світлана (м. Вовчанськ). Переможці отримали звання «Найкращий читач України - 2014» та головну нагороду – поїздку до Львова на фестиваль дитячого читання "Книгоманія – 2014".
Волоцкова Дар'я, м. Чугуїв
Шаповалов Олег, м.Чугуїв
Також в п’ятірку кращих ввійшла Мироненко Ангеліна, учениця Чугуївської ЗОШ № 7.
Шаповалов О. (учень ЗОШ №2), Волоцкова Д. (учениця Клугіно-Башкирівської ЗОШ), Толмачова С.В. (завідуюча міською бібліотекою для дітей Чугуївської ЦБС), Мироненко А. (учениця ЗОШ №7)
25 квітня дітей, які посіли перше місце, разом з завідуючою сектором прогнозування та інновації Харківської обласної бібліотеки для дітей В. М. Лупіцькою та завідуючою Чугуївської міської бібліотеки для дітей С.В.Толмачовою, було запрошено на Харківське обласне телебачення в молодіжну програму «Форум». Учасники розповідали про свої враження від Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія - 2014», ділилися своїми історіями успіху, відповідали на питання глядачів та давали корисні поради щодо книг та читання в цілому.

Летять в Чорнобиль журавлі

Пречиста Діво, збережи цей світ, А в ньому нашу рідну Україну. Сади і гори, ріки і моря, І пташинку, і звірину, і людину. Усім хто є, усім, хто буде, Даруй здоров'я, чистоту і вроду. Щоб їх ім'я, а в імені - любов Передавалися від роду і до роду

/Files/images/SAM_9190.JPG

Нехай у цей день 26 квітня, в день національної скорботи тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах, в думах кожного з нас, співчуттям і милосердям. Бібліотека-філія уже традиційно, спільно з учнями ЗОШ№7, кожного року зустрічається зі своїми друзями, ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. Тож день 24 квітня не став виключенням. Ми старанно готувалися, з нетерпінням чекали цієї події.

/Files/images/SAM_9173.JPG

Разом з нашим гостем Бєляєвим Володимиром Рувимовичем згадали минуле, висловили слова подяки та помянули героїв-ліквідаторів. Працівниками бібліотеки було оформлено: міні фотовиставку "Чорна трагедія на кольоровій землі", про експонати з якої більш детальніше розповів наш гість, викладку книг про цю страшну, болючу трагедію, переглянули анімацію з піску, присвячену Чорнобильській катастрофі, запалили свічку та вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. Хай серця вдячна пам'ять живить,

/Files/images/SAM_9165.JPG Щоб життя на землі не спинить! Обєднаємо спрагу зусиль І посилим зв'язок поколінь! Невплинно плине час, але залишається головне - пам'ять. Саме пам'ять повертає нас знову і знову до тих днів, таких далеких за календарем, і близьких через осмислення, через душу. Ми всі щиро подякували Володимиру Рувимовичу за розповідь-спогад, за небайдужість, за застереження, за болісну пам'ять. Завірили, що ми довічно будемо вдячні усім тим, хто ризикуючи здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією нашу землю. Стогін Чорнобиля спогадом, болем Не затихатиме в наших серцях, - Пам'ять про жертви не згасне ніколи Їй променіти в прийдешніх віках.


Уроки Лягушки - путешественницы

/Files/images/Depositphotos_7125656_l.jpg

Сегодня в честь национального экологического профессионального праздника по охране окружающей среды, который отмечается в Украине ежегодно в третью субботу апреля, в нашей библиотеке состоялось заседание клуба "Юные натуралисты". С учениками 4-го класса СШ№8 мы провели Эко - тур, на который пригласили необычного гостя - Лягушку - путешественницу. В последнее время она очень сильно заинтересовалась вопросами экологии родного края и решила поделиться своими знаниями с нашими младшеклассниками.

/Files/images/IMG_3883.JPG

Трофимова Валерия (библиограф Чугуевской ЦБС)

Сегодня наш природный дом оказался в большой опасности. Ученые с тревогой говорят о надвигающейся экологической катастрофе на нашей планете. Повсеместно слышны призывы о необходимости заниматься экологией, чтобы сберечь нашу Землю для будущих поколений. Поэтому сегодня каждый человек должен стать немного экологом.

Лягушка-путешественница рассказала ребятам, как богата и разнообразна природа нашей планеты. Как много в ней дремучих лесов, широких степей и многоводных рек. Но неправильное использование природных богатств привело к тому, что беднеет природа, исчезают многие растения и животные, погибают насекомые и птицы. С каждым годом все опаснее для здоровья человека становится сама окружающая среда.

/Files/images/IMG_3870.JPG

Библиотекарь, в свою очередь, рассказала как быстро загрязняется наша планета. И как дополнение мы посмотрели мультфильм "Это совсем не про это", посвященный проблеме мусора.

Так же вместе с ребятами обсудили, что можем сделать мы, чтобы предотвратить это загрязнение.

/Files/images/IMG_3878.JPG

Толмачева Светлана (Зав. библиотекой для детей Чугуевской ЦБС)

Лягушка-путешественница рассказала о том, как поддерживается чистота в странах Европы, в частности в Германии. Так же она проверила насколько хорошо дети знают правила поведения на природе. В завершении эко-тура наши маленькие гости сделали серьезный вывод: все мы должны беречь нашу Землю! Повсюду, на каждом шагу, все вместе и каждый в отдельности. Другой планеты у нас не будет!

Юные друзья! Мы живем в Чугуеве, где течёт река Северский Донец , на окраинах – лесные просторы. Всё это богатство тоже просит о помощи. И это в наших силах. Поэтому мы с вами будем беречь природу, не мусорить во время походов и прогулок,не разжигать костры, не рвать цветы.
Вы все должны помнить: пришел в лес или на речку, будь их защитником.

Тарас Шевченко-поет милосердя"


По всій нашій милій Україні проходять Шевченкові дня з нагоди 200-річчя з дня його народження. І ми в свою чергу зробили уявну подорож Шевченківськими дорогами. Працівники нашої бібліотеки провели літературний портрет "Тарас Шевченко - поет милосердя" для учнів 4-го класу гімназії №5.

/Files/images/SAM_5226.JPG

Подорож розпочалась з акровірша:

Ти мусиш нам співця назвати,

Адже умів лиш він один

Рабів німих так захищати.

А хто так оспівав,як він,

Садок вишневий коло хати?

/Files/images/SAM_5232.JPG

Далі ми мандрували незвичайною біографією Шевченка. А творчості Тараса Григоровича була присвячена поетична зупинка нашої подорожі. Діти неймовірно натхненно читали вірші Великого Кобзаря.

/Files/images/SAM_5237.JPG

Завзято розгадували літературний кросворд "Чи знаєте ви твори Шевченка?".

/Files/images/SAM_5228.JPG

Хлопчиків та дівчаток дуже зацікавив пластиліновий мультфільм "Садок вишневий коло хати" (автори: Соловйова О. та Інєватова А.)

Також Тарас Шевченко дуже любив слухати пісні і думи старих кобзарів. Зараз багато його віршів покладені на музику, тому ми запропонували дітям прослухати пісні на слова Т.Г.Шевченка в різних музичних стилях: народному та сучасному.
Наступна наша зупинка була "Шевченко - художник", на якій ми уявно завітали на художню виставку дитячих робіт "Вірші Тараса Шевчека в малюнках". Ці роботи намальовані дітьми з любов'ю до поета - Великого Кобзаря, до нашої рідної України.
Свої малюнки діти присвятили відомим рядкам із різних віршів поета:
"Садок вишневий коло хати...", "Пливе човен по Дунаю один за водою...", "Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою...", "Тече вода з-під явора...", "Зацвіла в долині червона калина...". Ось деякі з них:

/Files/images/SAM_5254.JPG

/Files/images/SAM_5256.JPG

/Files/images/SAM_5260.JPG

/Files/images/SAM_5255.JPG

/Files/images/SAM_5258.JPG

/Files/images/SAM_5261.JPG

/Files/images/SAM_5252.JPG

Щиро любив Тарас Шевченко рідну землю, природу України... Тому ми з учнями сплели віночок пам'яті Великому Кобзарю.

Довкілля та здоров’я

/Files/images/IMG_3835.JPG

8 апреля вдетской библиотеке прошел час информации «Довкілля та здоров’я», посвященный Всеукраинскому дню охраны окружающей среды. Это событие ежегодно отмечается в третью субботу апреля с 1998 года согласно Указу Президента Украины «О Дне окружающей среды» №855/98.

В этот день общественные природоохранные организации и власти страны приглашают всех неравнодушных граждан принять участие в экологическом субботнике, на котором проводятся работы по благоустройству территорий и озеленению городов: высадка деревьев, кустов, разбивка клумб, уборка мусора.

Цель праздника – повышение уровня сознания украинцев в вопросах, касающихся безопасности окружающей среды.

В нашем мероприятии приняли участие ученики 3-го и 6-го классов СШ №8. Ребята узнали много нового о состоянии экологии в Украине, об охране окружающей среды и ее влиянии на здоровье человека. Мы убедились, что подрастающее поколение неравнодушно относится к природе, поэтому наш час информации превратился в дискуссию.

/Files/images/IMG_3837.JPG

Дети вносили свои предложения и делились личным опытом по улучшению окружающей среды, экономии природных ресурсов, укреплению собственного здоровья.

Подготовила и провела мероприятие библиограф методического отдела Чугуевской ЦБС Трофимова Валерия.

четвер, 10 квітня 2014 р.

Найкращі ліки для всіх - сонце, дружба і сміх.

/Files/images/SAM_9104.JPG

Мы каждый день идем по жизни, Веря в чудеса, Но мы в дороге не одни. Нам помогают делать наши добрые дела Герои детских книг. Научат нас не унывать и рук не опускать, Встречать с улыбкой новый день. Расскажут нам все то, что так хотелось нам узнать, Раз книги нам читать не лень. Ведь каждый книжный переплет в страну чудесную ведет./Files/images/SAM_9109.JPG 10 апреля библиотека-филиал принимала у себя гостей со школы №7. Ребята с классным руководителем Кабановой Н.Ф. посмотрели новые выставки библиотеки, приуроченные юбилею Т.Г.Шевченко и литературным новинкам. Активное участие принимали в играх, посвященных доброте и дружбе, отгадывали загадки о героях полюбившихся книг, расшифровывали пословицы, решали увлекательные смешные задания и конечно же получали призы. /Files/images/SAM_9124.JPG А еще библиотекари знакомили ребят с книгами, которые остались ими незамеченными, но являются очень смешными и интересными. Особенно насмешила подборка со знаменитой книги Г.Остера "Вредные советы". И как говорил Остер: "Ребенок должен иногда получать прививки от глупости и шевелить мозгами, включая свой здравый смысл." /Files/images/SAM_9121.JPG Библиотекарь Коломиец Ю.В. подготовила шуточную видеопрезентацию, посвященную школьным курьезам. И в завершении ребята просмотрели проморолик о дружбе.

пятница, 28 марта 2014 г.

СЛАВСЬКЕ 2014

Головний тренінговий центр для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації з 18 по 21 березня 2014 року у смт.Славське, Львівської області, провів Всеукраїнську конференцію для тренерів та координаторів тренінгових центрів (ТЦ) «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги». Мета конференції – підвищення кваліфікації тренерів та координаторів РТЦ. Бібліотека для юнацтва Чугуївської ЦБС отримала Сертифікат на участь у конференції «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: нові вимоги», як одна з переможців Всеукраїнського конкурсу буктрейлерів. Конференцію відвідали : Петрова Любов Олександрівна – завідуюча бібліотекою для юнацтва Чугуївської ЦБС та Самко Анжела Володимирівна – завідуюча методичним кабінетом Чугуївської ЦБС. Під час конференції відбувався обмін досвідом, набутий за роки роботи РТЦ, узагальнювались тренерські практики, проводились презентації, майстер-класи, планувалось майбутнє діяльності бібліотек ,працював Кінотеатр ,в якому можна було переглянути всі буктрейлери - переможців Конкурсу «Оживають герої на екрані у рекламі», а ще панувала тепла, затишна атмосфера на конференції, свіжий подих Карпат - все це надихало на плідну та творчу працю. Ми дуже дякуємо Українську бібліотечну асоціацію та Головний тренінгів центр за безцінний досвід , за приємні знайомства та враження отримані під час конференції! А тепер фото підбірка: /Files/images/SDC18118.JPG

/Files/images/SDC18120.JPG

Тарас Григорович Шевченко – великий поет і художник

«Вінбувсином мужика – і став володарем у царстві духа.

Вінбувкріпаком – і став велетнем у царствілюдськоїкультури.

Він був самоуком – і вказав нові світлі шляхи професорам і книжним ученим»

І. Франко

28 березня в актовому залі СШ №8 пройшло урочисте відкриття Тижня дитячого читання. До нас на свято завітали учні 6-х та 7-х класів ЗОШ №7, ЗОШ №1, гімназії №5 та СШ№8.

Вцьому році нашу зустріч ми присвятили 200-річчу з дня народженнявидатного сина українського народу.

/Files/images/shevchenko/IMG_3792.JPG

Тарас Григорович Шевченко. Як багато значать ці три слова для українців, бо це не просто ім’я людини, а символ любові до рідного краю, символ волелюбності, сміливості й чесності, що не боїться жодних перешкод і заборон.

Життя нашого генія таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, шо це якась легенда, коли б усе те не було правдою.

9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в сім’ї кріпака Григорія Шевченка серед морозної темної ночі блиснув на все село один вогник – це народилася дитина. Для пана – нова кріпацька душа, а для України – великий поет, незламний Кобзар. Батьки дали йому ім’я Тарас. Хлопчик ріс лагідною, чуйною та щирою дитиною.

Але на долю Тараса випало гірке дитинство. Батько й мати його завжди були в роботі, але дуже бідували, бо вся та праця йшла на пана. Ще тяжче велось йому, коли став він круглим сиротою: на дев’ятому році пішла з життя його мати, а на дванадцятому помирає й батько, висловивши знаменне пророцтво щодо свого сина:

«Синові Тарасу із мого хазяйства нічого не треба, він не буде абияким чоловіком: з його буде або щось дуже добре, або велике ледащо; для його моє наслідство або нічого не буде значить, або нічого не поможе».

Все його дитинство проминуло у кріпацькій неволі: наймит, пастушок,служка,кухарчук.

Коли Тарасові йшов 15-тий рік, його взяли за слугу-козачка до пана Енгельгарда. Козачок з нього був поганий, - бо увесь час він думав про книжку, про науку та про малювання. Пан спершу тяжко карав за те Тараса, але врешті, побачивши його таку охоту до малювання, все ж таки оддав в науку до одного петербурзького маляра, щоб, навчившись, більше заробляв панові грошей.

Але саме через художній талант Шевченко зміг вирватись з кріпацької неволі.

Всім відома історія викупу поета з кріпацтва у 1838 році: К. Брюллов намалював портрет письменника Жуковського, якій був проданий на лотереї царській родині за 2500 карбованців – саме таку ціну призначив за Тараса його власник.

Так у 24 роки Шевченко став вільною людиною.

«Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь. Великещастя бути вольнимчоловіком», - пише він у листі до брата Микити.

Талант художника у Тараса проявився рано, значно раніше, ніж талант поета. Але не так вславився Шевченко малярством, як своїми віршами, якими придбав він собі славу найкращого поета України і за які знають його по всьому світу.

/Files/images/shevchenko/IMG_3790.JPG

У 1840 році з’являється перша збірка Шевченка – “Кобзар”. Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу. Перший “Кобзар” містив вісім творів:«Думи мої, думи», «Перебедня», «Катерина», «Думка», «Іван Підкова», « до Основ’яненка», «Тарасова ніч», а також балада «Тополя».

/Files/images/shevchenko/SDC18232.JPG

уривок з балади "Тополя"

В своїх віршах та поемах Шевченкописав про важке дитинство, про село, про першу любов, протяжке життя народу, яке не обійшло і його самого. Коли читаєш його вірші,то ніби чуєш ніжну, сумну пісню.

"Він поет усього людства, - так сказала про Тараса Григоровича Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі .- Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Підтвердженням цьому є той факт, що твори Кобзаря видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу.

«Заповіт» англійською мовою:

/Files/images/shevchenko/SDC18241.JPG

MY TESTAMENT

When I am dead, bury me

In my beloved Ukraine,

My tomb upon a grave mound high

Amid the spreading plain,

So that the fields, the boundless steppes,

The Dnipro's plunging shore

My eyes could see, my ears could hear

The mighty river roar.

When from Ukraine the Dnipro bears

Into the deep blue sea

The blood of foes ... then will I leave

These hills and fertile fields --

I'll leave them all and fly away

To the abode of God,

And then I'll pray .... But till that day

/Files/images/shevchenko/SDC18244.JPG
Бєлєвцов Олександр

I nothing know of God.

Oh bury me, then rise ye up

And break your heavy chains

And water with the tyrants' blood

The freedom you have gained.

And in the great new family,

The family of the free,

With softly spoken, kindly word

Remember also me.

Ставши вільним, Шевченко двічі відвідував Україну, де познайомився з членами таємного Кирило-Мефодіївського товариства і вступив в цю організацію.

У березні 1847р. товариство було розгромлене. Шевченка заарештували і привезли до Петербурга, на час слідства ув'язнивши в казематі. А згодом віддали його в солдати, послали в далекий безлюдний степ, заборонивши те, без чого не міг він жити, - писати та малювати.

Десять років пробув Шевченко в такій неволі, зовсім підірвавши своє здоров’я. І коли нарешті вийшов на волю, недовго прожив після того… Важка хвороба прикувала Шевченка до ліжка в маленькій кімнаті при Академії мистецтв, де він жив. А 10-го березня 1861 року поета не стало…

Ось як згадують Шевченка сучасники:

«Він був надзвичайно ласкавий, м’який і наївно довірливий до людей, в усіх він знаходив щось добре й захоплювався часто людьми, що не були його варті. Сам же він впливав на інших якось чарівливо, всі любили його.»

/Files/images/shevchenko/SDC18265.JPG

Тарас Шевченко ніколи не був і не буде людиною з минулого, бо творчість його актуальна завжди — і сто років тому, і зараз, і через сто років після нас. В Україні немає жодної людини, яка б не знала хоча б одного рядочка з Шевченкового твору. Тараса Григоровича пам’ятають, шанують, бо дійсно важко переоцінити все значення його діяльності.

Уклін тобі, Тарасе,
Великий наш пророче,
Для тебе вірно б'ється -
Те серденько дитяче.
За тебе вічно б'ється,
За твої заповіти,
Чого батьки не зможуть,
Те сповнять їхні діти.

/Files/images/shevchenko/SDC18268.JPG

У відкритті Тижня дитячого читання приймали участь юні таланти нашого міста:

Учні ЗОШ №4 продемонстрували уривок з балади «Тополя»;

Сніжана Василюк та Бєлєвцов Олександр розказували вірші Шевченка на англійській та німецькій мовах;

Романова Анастасія та Ферлій Вікторія виконували пісні

/Files/images/shevchenko/SDC18248.JPG
Романова Анастасія
/Files/images/shevchenko/SDC18250.JPG
Ферлій Вікторія

А про Шевченка, як про видатного художника, гравера та живописця нам розповіла Сазонова Алла Євгенівна - завідуюча відділом виставок і пленерів КЦ «Імідж».

Лучший читатель Чугуева - 2014

19 марта 2014 года коллектив городской библиотеки для детей Чугуевской ЦБС провел 2-й этап Всеукраинского конкурса детского чтения «Книгомания-2014» (Лучший читатель Украины-2014).Всеукраинский конкурс детского чтения стартовал в 2005 году благодаря общественной организации «Форум издателей».За все годы участие в нем приняло более 600 тысяч детей из всех регионов Украины.Это прекрасная возможность выиграть путешествие во Львов на Международный детский фестиваль, который ежегодно проходитв мае, посетить множество интересных событий, встретиться с любимыми писателямии найти новых друзей.Городской этап Конкурса проходил в актовом зале СШ №8 в теплой дружеской атмосфере. В этом году участие в нем приняли 19 самых активных читателей, которые стали победителями первого отборочного тура, проходившего во всех школах нашего города с 28.01 по 28.02 2014 годаВ этом годуКонкурсбылоткрытдляучащихся 6-х, 7-х и8-хклассов.Чтобы принять в нем участие, надо было не только много читать, но и показать свою эрудированность и умение анализировать прочитанное. Также, жюри оценивало интерпретацию, креативность и артистизм участников.Поэтому, наши участники не просто пересказывали прочитанное, а подошли к своему выступлению творчески.Кто-то превратил свое выступление в миниспектакль, кто-то выучил наизусть огромный отрывок из любимого произведения, а некоторые удивили своими рисунками, поделками, видеопрезентацией и выставкой книг.Многоволненийиэмоцийпережили наши конкурсанты, прежде чем были объявленыименапобедителей.Участников оценивало жюри, в составе которого были:Председатель жюри –зав. библиотекой-филиалом м-на «Дружба» Чугуевской ЦБС, члены жюри: поэтесса Боднарюк Л.В., методист отдела образования Ермолова Е.В., зам. директора газеты «Новости Чугуева» Дудка Г.С., библиотекарь городской библиотеки для детей Велигора Е.А.И вот наступил торжественный момент!Победителями 2-го городского этапаВсеукраинского конкурса детского чтения «Книгомания-2014»были признаны:Волоцкова Дарья -ученица6 классаКлугино-БашкировскойООШ,Шаповалов Олег -ученик 7 класса ООШ №2, Мироненко Ангелина – ученица 8 класса ООШ №7.Ониполучили звание «Лучший читатель Чугуева - 2014» и поощрительные призы. Наши победителипримут участие в3-м областномэтапе Конкурса, который пройдет в городе Харькове вапреле.Главнойцельюэтого конкурсаявляетсяпривлечениедетей к чтению, а также повышение значения библиотекв их жизни.Подведя итоги, можно сказать, чтосовременныхдетей по-прежнемупривлекаютпроизведения классиков: Г. Гоголя, Ж.Верна, А. Конан Дойля, Дж. Лондона,А. Дюма, А. Кристи,О. Уайльда, О’Генри, Дж. Олдриджа.Но также они не забывают следить за новинками литературы. Фэнтези, приключения и детективы -самыеинтересныежанрыдля подростков. Поэтому наши конкурсанты рекомендуют своим сверстникам обязательно прочесть такие произведения современной литературы: К. Функе «Чернильное сердце», А. Вольских серия книг"Мила Рудик", К. Баштовая и В.Иванова «Что выросло, то выросло», М.Витчер серия книг о приключениях Нины, Дж. Роллинг«Гарри Поттер», серию детективов А.Иванова и А. Устиновой,М.та С. Дяченки «Мідний король»,Ю.Грузін «Країна літа», Н.Тучинська «Спілка рудих».Дети, в очередной раз доказали,какже все такиэто прекрасно, полезно и круто - читать, познавать мир и становиться участниками невероятно интересных конкурсов...Чугуевская городская библиотека для детей выражает благодарность за помощь в подготовке к Конкурсу начальника отдела образования Проценко М.В.Заведующая городской библиотекой для детей Чугуевской ЦБСТолмачева Светланамужика – і став володарем у царстві духа.Вінбувкріпаком – і став велетнем у царствілюдськоїкультури.Він був самоуком – і вказав нові світлі шляхи професорам і книжним ученим»І. Франко28 березня в актовому залі СШ №8 пройшло урочисте відкриття Тижня дитячого/Files/images/IMG_4116.JPG /Files/images/IMG_4112.JPG читання. До нас на свято завітали учні 6-х та 7-х класів ЗОШ №7, ЗОШ №1, гімназії №5 та СШ№8.Вцьому році нашу зустріч ми присвятили 200-річчу з дня народженнявидатного сина українського народу.Тарас Григорович Шевченко. Як багато значать ці три слова для українців, бо це не просто ім’я людини, а символ любові до рідного краю, символ волелюбності, сміливості й чесності, що не боїться жодних перешкод і заборон.Життя нашого генія таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, шо це якась легенда, коли б усе те не було правдою.9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в сім’ї кріпака Григорія Шевченка серед морозної темної ночі блиснув на все село один вогник – це народилася дитина. Для пана – нова кріпацька душа, а для України – великий поет, незламний Кобзар. Батьки дали йому ім’я Тарас. Хлопчик ріс лагідною, чуйною та щирою дитиною.Але на долю Тараса випало гірке дитинство. Батько й мати його завжди були в роботі, але дуже бідували, бо вся та праця йшла на пана. Ще тяжче велось йому, коли став він круглим сиротою: на дев’ятому році пішла з життя його мати, а на дванадцятому помирає й батько, висловивши знаменне пророцтво щодо свого сина:«Синові Тарасу із мого хазяйства нічого не треба, він не буде абияким чоловіком: з його буде або щось дуже добре, або велике ледащо; для його моє наслідство або нічого не буде значить, або нічого не поможе».Все його дитинство проминуло у кріпацькій неволі: наймит, пастушок,служка,кухарчук.Коли Тарасові йшов 15-тий рік, його взяли за слугу-козачка до пана Енгельгарда. Козачок з нього був поганий, - бо увесь час він думав про книжку, про науку та про малювання. Пан спершу тяжко карав за те Тараса, але врешті, побачивши його таку охоту до малювання, все ж таки оддав в науку до одного петербурзького маляра, щоб, навчившись, більше заробляв панові грошей.Але саме через художній талант Шевченко зміг вирватись з кріпацької неволі.Всім відома історія викупу поета з кріпацтва у 1838 році: К. Брюллов намалював портрет письменника Жуковського, якій був проданий на лотереї царській родині за 2500 карбованців – саме таку ціну призначив за Тараса його власник.Так у 24 роки Шевченко став вільною людиною.«Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь. Великещастя бути вольнимчоловіком», - пише він у листі до брата Микити.Талант художника у Тараса проявився рано, значно раніше, ніж талант поета. Але не так вславився Шевченко малярством, як своїми віршами, якими придбав він собі славу найкращого поета України і за які знають його по всьому світу.У 1840 році з’являється перша збірка Шевченка – “Кобзар”. Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу. Перший “Кобзар” містив вісім творів:«Думи мої, думи», «Перебедня», «Катерина», «Думка», «Іван Підкова», « до Основ’яненка», «Тарасова ніч», а також балада «Тополя».
уривок з балади "Тополя"
В своїх віршах та поемах Шевченкописав про важке дитинство, про село, про першу любов, протяжке життя народу, яке не обійшло і його самого. Коли читаєш його вірші,то ніби чуєш ніжну, сумну пісню."Він поет усього людства, - так сказала про Тараса Григоровича Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі .- Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Підтвердженням цьому є той факт, що твори Кобзаря видавались за кордоном понад 300 разів і перекладалися на 147 мов світу.«Заповіт» англійською мовою:
Добавьте подпись
MY TESTAMENTWhen I am dead, bury meIn my beloved Ukraine,My tomb upon a grave mound highAmid the spreading plain,So that the fields, the boundless steppes,The Dnipro's plunging shoreMy eyes could see, my ears could hearThe mighty river roar.When from Ukraine the Dnipro bearsInto the deep blue seaThe blood of foes ... then will I leaveThese hills and fertile fields --I'll leave them all and fly awayTo the abode of God,And then I'll pray .... But till that day
Бєлєвцов Олександр
I nothing know of God.Oh bury me, then rise ye upAnd break your heavy chainsAnd water with the tyrants' bloodThe freedom you have gained.And in the great new family,The family of the free,With softly spoken, kindly wordRemember also me.
Ставши вільним, Шевченко двічі відвідував Україну, де познайомився з членами таємного Кирило-Мефодіївського товариства і вступив в цю організацію.У березні 1847р. товариство було розгромлене. Шевченка заарештували і привезли до Петербурга, на час слідства ув'язнивши в казематі. А згодом віддали його в солдати, послали в далекий безлюдний степ, заборонивши те, без чого не міг він жити, - писати та малювати.Десять років пробув Шевченко в такій неволі, зовсім підірвавши своє здоров’я. І коли нарешті вийшов на волю, недовго прожив після того… Важка хвороба прикувала Шевченка до ліжка в маленькій кімнаті при Академії мистецтв, де він жив. А 10-го березня 1861 року поета не стало…Ось як згадують Шевченка сучасники:«Він був надзвичайно ласкавий, м’який і наївно довірливий до людей, в усіх він знаходив щось добре й захоплювався часто людьми, що не були його варті. Сам же він впливав на інших якось чарівливо, всі любили його.»Тарас Шевченко ніколи не був і не буде людиною з минулого, бо творчість його актуальна завжди — і сто років тому, і зараз, і через сто років після нас. В Україні немає жодної людини, яка б не знала хоча б одного рядочка з Шевченкового твору. Тараса Григоровича пам’ятають, шанують, бо дійсно важко переоцінити все значення його діяльності.Уклін тобі, Тарасе,Великий наш пророче,Для тебе вірно б'ється -Те серденько дитяче.За тебе вічно б'ється,За твої заповіти,Чого батьки не зможуть,Те сповнять їхні діти.У відкритті Тижня дитячого читання приймали участь юні таланти нашого міста:Учні ЗОШ №4 продемонстрували уривок з балади «Тополя»;Сніжана Василюк та Бєлєвцов Олександр розказували вірші Шевченка на англійській та німецькій мовах;Романова Анастасія та Ферлій Вікторія виконували пісні
Романова Анастасія
Ферлій Вікторія
А про Шевченка, як про видатного художника, гравера та живописця нам розповіла Сазонова Алла Євгенівна - завідуюча відділом виставок і пленерів КЦ «Імідж».

СЕРЕДА, 12 БЕРЕЗНЯ 2014 Р.

Обереги мої українські, ви прийшли з давнини майбуття

«Народознавство – це знання народу,

Його традицій, звичаїв, обрядів.

І роду нашому не буде переводу,

А пращури нащадкам будуть раді…»

Наші давні предки обожнювали природу і вірили віснування добрих і злих сил в ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу низку оберегів. А що ж таке обереги? Це давні добрі символи. З їх допомогою народ зберіг свою родовідну пам'ять, історію, культуру. А культуру ми маємо багату, великий скарб якої складається з цінностей, придбаних різнимипоколіннями. З прадавніх часів до нас йдуть життєва мудрість і установки відносно способу життя.

На зустрічі у школі, працівники бібліотеки – філії говорили про державні символи, переглянули презентацію нацю тему, а потім разомпірнули в глибину старовинних прикмет та повір’їв. Діти підготувалися і показали свою обізнаність, і цедало і надалі можливістьцікаво спілкуватися, віртуозно відповідаючи на питання, що означаютьорнаменти на рушниках, сорочках, яку мають силу, а також з яких стрічок та квіточок складається український віночок.

Як завжди діти переглянули підготовлену книжкову виставку «Оберегита звичаї українців»

Також всі дізналися, що найсильнішим оберегом було слово. Слово, вимовлене з любов’ю і вірою, оберігає і самого промовця і його рідних, а такожі того, до кого звертаються.

Щоб жити щасливо,у спокої, давайте триматися наших оберегів, і тоді прийде гармонія в наші душі.

Завершуючи нашу зустріч ми разом слухали чарівну,мелодійну українську пісню « Мамина сорочка»

ЙОГО БЛАГОСЛОВИЛА ДОЛЯ СЛАВОЮ СВЯТОЮ

«Ти нам залишив прагнення високі,Шляхи священні, по яких ітиТвого сумління й мужності урокиМи бережем, і будем берегти»Максим Рильський200 років минуло з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а мине перестаємо виносити з глибин творчості великого Кобзаря перлини національної мудрості, самоповаги і патріотизму. Шевченкове слово залишається таким же сучасним, діючим, закличним. Йогопоезія розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного,чий дух здатен розвиватись.Наша бібліотека не стоїть осторонь, не спостерігає, априймає найактивнішу участь у заходах присвячених ювілею Великого Кобзаря. Співпрацюючи з вчителями – мовниками зі школи, яка розташована недалеко від бібліотеки ми знайомимо дітей, підлітків з невідомими фактами з життя геніального співця українського народу. Читаємо в голос його вірші з Кобзаря,які до сьогодні не втратили своєї актуальності,щирості,правдивості. Слухаємо диски з професійним читанням безсмертних творів Тараса Шевченка, пісні найогослова, дивимось вистави за творами великого митця.Шевченківські дні святкують нині в усіх куточках України, передаючи таким чином спадщину Великого Українця наступним поколінням.«Зростає покоління молоде,Новівогні горять на небокраї,Та в далеч з наймолодшими іде Пророк Зорі,Що землю всю осяє.»М. РильськийЧитайте твори Тараса Григоровича Шевченка і ваша мова буде гарною, чарівною, барвистою, бо українська мова – одна з найкращих мов світу!Пошли нам,Боже, Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбуття рідної України!

Афганистан. Эту память у нас никому не отнять.

«Не выстудит февраль, наоборот согреет память.

В глазах застынет скорбная слеза.

Спасибо, что остались живы

И слава тем, кого хранит земля…»/Files/images/_DSC1925.jpg

/Files/images/_DSC1940.jpg

И вот опять февраль. Снова теплые встречи в кругу друзей.

Библиотекой – филиалом м-на «Дружба» Чугуевской Централизованной Библиотечной Системы совместно с общеобразовательной школой №7, первичной организацией ветеранов войны и труда «ЧЗТА», объединенным союзом инвалидов Афганистана, профессиональным лицеем №19, музыкальной школой города, воинской частью А-0501 состоялась встреча «Афганистан. Эту память у нас никому не отнять». В теплой душевной обстановке, дети дарили своим героям – наставникам стихи и песни, свои улыбки. Каждый ветеран, побывавший на празднике (а в зале присутствовало ветеранов-афганцев 13 человек) унес с собой частичку каждого детского сердечка, ведущих и всех, кто принимал участие в организации встречи.

С теплыми словами, от руководства города выступила Винник Татьяна Свиридова./Files/images/SAM_8847.JPG

Навсегда вошел в историю нашего Отечества далекий Кабул и его безжизненная степь. Навсегда остался в ней незаживающей раной, потому что не вернул назад многих сыновей.

На нашей встрече почетными гостями были родители воинов – афганцев. Им искренняя благодарность и низкий поклон от их сыновей и всех нас.

Проходят годы. Многое со временем забывается, затягиваются раны. Вырастают дети и повторяют подвиги своих отцов. Мы гордимся своими друзьями ветеранами-афганцами, потому что, следуя заветам своих отцов и дедов, заветам своей Родины они с честью выполнили свой воинский долг и совершили подвиг. А значит, преемственность поколений не прерывается, она передается из поколения в поколение. Нам лишь остается хранить память каждого поколения, ради мира, ради благополучия близких, ради будущего.

Встреча закончилась солдатской кашей.

«Закончилась давно война в Афганистане,

Прошел и вывод войск с горячей той земли,

Но помнить мы о том не перестали,

Для будущих солдат мы память сберегли».

«Шануймо слово Кобзаря»

/Files/images/SDC17966.JPG

16 січня бібліотеки Чугуївської ЦБС розпочали цикл заходів ,присвячених 200- річчю народження Т.Г. Шевченка.

В бібліотеці для юнацтва пройшла літературна година «Шануймо слово Кобзаря» з учнями 7-А та 7-Б класів Навчально-виховного комплексу №6, класні керівники: Качурец Т.В., Кучерявенко О.В.

Відкрила бібліотечний захід поважна гостя, заступник міського голови Вінник Т.С., яка нагадала учням, що 2014 рік Президентом України оголошено Роком Тараса Шевченко в Україні (Указ Президента України №257/2012 від 11.04.2012) прочитала вірш Шевченка і сказала, що: «Явище Шевченка — підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його Словом,— нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям».

/Files/images/SDC17935.JPG

В нашому місті дуже люблять і цінують творчість Т.Г. Шевченка, відомий чугуївський поет Володимир Родіонов, член Спілки письменників України та Росії, Лауреат багатьох літературних премій України, Почесний громадянин м. Чугуїва прочитав свою поему присвячену Шевченко.

/Files/images/SDC17936.JPG

Ведучі заходу Самко А.В. і Петрова Л.О. розповили про поетичну долю письменника. Діти дізналися, що Т.Г.Шевченко не тільки Великий Кобзар, але й звичайна людина, якій як і кожному з нас були присутні свої бажання, пристрасті і прагнення. Життя його, від народження, було наповнене то горем, то драмою, то поезією. Але все це гартувало душу поета.

Бібліотекарі провели дослідницьку роботу і розповіли найцікавіші факти з життя Т.Шевченка.

Учні подивилися відеоролики: «Шевченко художник», «Слово Шевченка живе у віках…» та дізналися про народний відеопроект «Наш Шевченко», де громадяни України напам’ять читають вірші Шевченка.

Наприкінці заходу бібліотекарі побажали дітям читать твори Шевченка ,щоб їх мова була гарною, чарівною, барвистою, бо українська мова — одна з найкращих мов світу!

Хай на вашому шляху завжди будуть поруч Шевченкова пристрасть, Шевченкова мужність і його невмируще слово!

Провели і підготували захід: Завідуюча методико-бібліографічним відділом Самко А.В.;

Завідуюча юнацькою бібліотекою Петрова Л.О.

Бібліотека для юнацтва Чугуївської ЦБС – переможець Всеукраїнського конкурсу!

Ура -а- а ! Ми перемогли ! У важкому конкурсі , в напруженій боротьбі ! Це був Всеукраїнський конкурс буктрейлерів « Оживають герої на екрані у рекламі» на українську книгу , який проводився з березня по листопад 2013 року Державною бібліотекою України для юнацтва та Бібліотечною Асоціацією України . Всього було відібрано по всій Україні 193 роботи . Наш буктрейлер серед них . Так, ви , напевно , не знаєте , що таке буктрейлер ? ВООК - книга , trailer - тягти , тобто , Простіше кажучи , це реклама книги. Але не просто банальна реклама , це складна , кропітка робота , на високому професійному рівні виконана презентація з відеофрагментами , із закадровим текстом і т.д., не будемо вдаватися в технічні подробиці , відомі тільки лише автору проекту . Головне , що робота була успішною ! Журі конкурсу , до складу якого входили : голова -сучасний письменник України Андрій Курков, члени журі :Притуло С. В.-Державне Агенство України з питань кіно, Гребьонкін В. – PR- експерт 5- го каналу, Плєсконос Є.Ю.- член Національної Спілки кінематографістів України та інші поважні особи. Наша бібліотека представила на Конкурс буктрейлер по книзі Івана Нечуя- Левицького «Кайдашева сім’я» і отримала Першу премію! В цьому році 25 листопада письменнику виповнилося б 175 років , а його повісті « Кайдашева сім’я»- 125! Наш проект був відзначений спеціальним призом від Української бібліотечної Асоціації - Сертифікатом на участь у IV Всеукраїнській науково - практичній конференції в смт . Славське Львівській обл. і ще ми отримали у подарунок чудові книги сучасних українських авторів. Від імені бібліотеки для юнацтва хочеться сказати велике « Спасибі» колегам з бібліотек Чугуївської ЦБС - завідуючій бібліотеці для дітей Толмачовій Світлані, бібліотекарю бібліотеки – філії м - ну «Дружба» коломієць Юлії за велику поміч та підтримку та спонсору поїздки до міста Києва на нагородження Пічугіну А.В. Попереду - нові звершення! Наша українська література – безмежна і створювати таких роликів можна дуже багато!

P.S. Подивитись бук трейлер « Кайдашева сім’я» ви можете на каналі Youtube.

Завідуюча бібліотеки для юнацтва Петрова Л.А. розповідає про буктрейлер " Кайдашева сім'я"

Цінні подарунки від письменника Куркова А.Ю.

Ще подарунки від Президента Української Бібліотечної Асоціації Шевченко І.О.

Фото на згадку з головою жюрі Курковим А.Ю. та переможцями.

Давайте начнем с себя

У каждого из нас разные судьбы, разные характеры, разные взгляды на жизнь, но есть то, что объединяет нас всех - это наши дети. Один из известных педагогов сказал: "дети - это наше будущее, правильное их воспитание - это счастливое будущее, плохое воспитание - это наше горе и слезы." Какими они вырастут, выйдут в мир взрослости зависит от нас с вами. Мы живем в очень сложное время, не всегда порой знаем выход из сложившейся ситуации, не всегда понимаем своих детей, не осознавая при этом какую травму им наносим. Часто пытаясь заработать на хлеб насущный, приходим домой уставшие, не способными на общение. Растет стена недоверия, возникают конфликты. А нужно всего лишь выслушать своего ребенка, пожалеть, похвалить, дать ему выговориться и решить с ним его "большие проблемы". Хотелось бы напомнить насколько важно для наших детей вовремя сказанное ласковое слово, добрый взгляд родных ему людей, объятья, которыми мы, незаметно для себя, обделяем. И самое главное, чтобы в доме был пример отношения родителей как для мальчиков, так и для девочек. Ведь самое большое влияние по формированию личности ребенка оказывают реальные поступки и поведение родителей, а не их слова и нравоучения. Если мы хотим жить без насилия, то давайте начнем с себя.

1 декабря - Всемирный день борьбы со СПИДом

29 ноября в стенах нашей библиотеки прошло мероприятие, посвященное Всемирному дню борьбы со СПИДом. В нем приняли участие ученики 9А класса Чугуевской гимназии №5. Сегодня СПИД – это реальная угроза для здоровья и жизни людей и чем больше подростки будут знать о СПИДе и ВИЧ, о путях его передачи, профилактике, тем меньше у вируса шансов, проникнуть в их организм, как говорится: «Предупрежден – значит вооружен!». Эпидемия СПИДа длится около 30 лет: считается, что первые массовые случаи заражения ВИЧ-инфекцией произошли в конце 1970-х годов. Хотя с тех пор ВИЧ был изучен лучше, чем любой вирус в мире, миллионы людей продолжают умирать от СПИДа, и миллинам людей ставится диагноз ВИЧ-инфекция. СПИД относится к числу пяти главных болезней-убийц, уносящих наибольшее число жизней на нашей планете. Эпидемия продолжает расти, охватывая все новые регионы. За эти годы изменились не только знания о ВИЧ и СПИДе, но и отношение общества к этой проблеме. От невежества и слепого страха перед неизвестной болезнью человечество пришло к частичной победе науки над вирусом, а здравого смысла - над истерией и спидофобией. Многие люди думают, что ВИЧ и СПИД - это одно и то же. Это не так. Вирус Иммунодефицита Человека (ВИЧ) известен с начала 80-х годов ХХ столетия. К настоящему времени определена его природа и структура, исследованы пути передачи и жизнеспособность вируса. Когда человек заражается ВИЧ, вирус начинает разрушать иммунную систему, которая отвечает за защиту организма перед болезнями. Этот процесс не виден. Человек, живущий с ВИЧ, может выглядеть и чувствовать себя хорошо на протяжении многих лет и даже не знать, что он инфицирован. Затем иммунная система слабеет, и человек становится уязвим для болезней, многих из которых обычно можно избежать. Обнаружить ВИЧ в организме можно примерно через 3-6 месяцев после заражения при помощи специального анализа крови, который выявляет антитела к вирусу. Этот период после заражения и до появления антител к ВИЧ в крови называется "периодом окна". Человек, живущий с ВИЧ, со временем может начать болеть чаще, чем обычно. Диагноз СПИД (Синдром Приобретенного Иммунодефицита) обычно ставится спустя несколько лет после заражения ВИЧ, когда у человека развиваются одно или несколько очень серьезных заболеваний. Таким образом, ВИЧ и СПИД - не одно и то же. ВИЧ - это вирус, который подавляет иммунную систему, а СПИД - это комплекс заболеваний, которые возникают у человека с ВИЧ на фоне низкого иммунитета. ВИЧ и СПИД вызывают страх и беспокойство, которые часто оказываются преувеличенными. Люди боятся заразиться ВИЧ при обычном бытовом контакте. На самом деле эти страхи необоснованны, и обычный контакт с людьми, живущими с ВИЧ/СПИДом, абсолютно безопасен. Все пути передачи ВИЧ хорошо исследованы и научно доказаны. Остановись! Задумайся! Опомнись! Ты – Человек. И ты сильней, чем СПИД. Запомни меры собственной защиты, В борьбе с инфекцией используй их как ЩИТ! Как происходит заражение ВИЧ? Существует несколько путей заражения ВИЧ инфекцией: - при переливании зараженной крови; - совместное использование шприцев, игл и другого инъекционного инструментария; - использование нестерильного инструментария для татуировок и пирсинга; - использование чужих бритвенных принадлежностей, зубных щеток с видимыми остатками крови; - незащищенный (без презерватива) проникающий половой акт; - передача вируса от ВИЧ-позитивной матери ребенку - во время беременности, родов и при кормлении грудью. ВИЧ не передается: · при рукопожатии или объятиях; · через пот или слезы; · при кашле и чихании; · при использовании общей посуды или постельного белья; · при использовании общих ванны и унитаза; · при совместных занятиях спортом; · при пребывании в одном помещении; · в общественном транспорте; · через животных или при укусах насекомых; · при поцелуе / через слюну, так как концентрации вируса в слюне недостаточно для инфицирования. За всю историю изучения ВИЧ/СПИДа не было зафиксировано ни одного случая заражения этим способом. Так же мы с ребятами поговорили о людях, живущих с этим страшным диагнозом. О том, что чувствуют и переживают ВИЧ-позитивные люди. ВИЧ - это приговор, который не дает шансов на выздоровление, однако мы можем помочь продлить жизнь: нужно просто с пониманием относиться к ВИЧ-позитивным, дарить им свою поддержку, понимание и дружбу.

16 дней без насильства!

28 ноября в юношеской библиотеке прошло заседание клуба «Молодежь и закон», в рамках акции «16 дней без насильства». Учащиеся 9-А класса Чугуевской ООШ №6, учитель истории Гридина Наталья Александровна, посетили заседание клуба «Молодежь и закон», тема которого «Скажем торговле людьми - НЕТ!». Ведь торговля людьми (трафикинг) является актуальной проблемой современного общества. Трафикинг – это явление стало печально известным во всем мире. Госдепартамент США утверждает, что подпольная работорговля является третьим по уровню прибыльности криминальным бизнесом в мире, уступая лишь торговле оружием и наркотикам. Много полезной информации ребята подчерпнули из рассказа начальника службы отдела семьи и молодежи - Резановой Виктории Викторовны. Узнали как не стать потенциальной жертвой работорговцев и как предостеречь себя и своих близких от угрозы стать «живым товаром». В конце встречи был продемонстрирован фильм, который показал как вербовщики торговли людьми заманивают в свои сети, потерявших бдительность граждан. Как говорится, «предупрежден, значит вооружен» и мы надеемся, что информация, которая прозвучала на нашей встрече будет полезна и поучительна для молодежи. Подготовили и провели заседание клуба «Молодежь и закон» - заведующая методико-библиографическим отделом ЦБС –Самко А.В. и библиотекарь Центральной библиотеки - Макаревич К.С..

В мире словарей

В этом году исполнилось ровно 150 лет как начал печататься первый выпуск «Толкового словаря живого великорусского языка» В.И. Даля. Этому знаменательному событию мы и решили посвятить наш библиотечный урок «В мире словарей», который прошел 26 ноября в стенах нашей библиотеки. С учениками 6-го класса школы №2 мы отправились в путешествие в страну Словарей. Дети приняли активное участие в конкурсе «А знаешь ли ты?». Отвечая на вопросы конкурса, ребята узнали, на какие два вида подразделяют все словари, какая книга может ответить на вопросы: «Где, что и как, почему?», в каком словаре можно узнать о происхождении слов и как называются словари, поясняющие значение слова. Учащиеся ответили, что о значении слов можно узнать из толковых словарей. Самый известный пример такого словаря – это Толковый словарь живого великорусского языка. Дети имели возможность полистать страницы этого словаря и узнать, что он является самым знаменитым наследием Владимира Ивановича Даля. В 4 томах этого справочного издания, над которым Владимир Иванович трудился 53 года, собрано более 200 тыс. слов и 30 тыс. поговорок и пословиц. В отличие от академических словарей того времени, Даль включил в свой словарь разговорную лексику, просторечие, жаргонизмы, диалектизмы, собранные в разных областях России, а также фразеологию, пословицы, поговорки и т.п. Почти полтора века словарь Даля остаётся одним из лучших толковых словарей русского языка. Так же дети поучаствовали в конкурсной программе по фразеологии и викторине «Устаревшие слова».

Носов и его друзья

22 ноября в нашу библиотеку пришли гости – ученики 2А класса школы №8 Нашу встречу мы посвятили необыкновенному человеку, та­лантливому писателю, чьи книги с огромным удовольствием читают дети и перечитывают взрослые. Он — автор знаменитого Незнай­ки, а зовут его Николай Николаевич Носов. И мы отправлись в путешествие по его произведениям. Носов - детских книг творец. Ну, какой он молодец Сколько книг смешных, чудесных Написать он нам успел. Доброту, и смех, и юмор, Показать всем нам хотел. А началось наше путешествие со знакомства с жизнью и творчеством писателя. Николай Николаевич Носов появился на свет в далеком 1908 году 23 ноября, неподалеку от Киева в поселке Ирпень. Здесь же прошло все его детство. Поскольку отец был эстрадным актером, то родители полагали, что Николай пойдет по его стопам. Однако он предпочел скрипку, но очень скоро выяснилось, что учиться музыке нелегко. Вообще с детства увлечения Носова были разносторонними. Он занимался музыкой, пением и любительским театром, увлекался точными науками: химией, шахматами, фотографией. Детство Николая Николаевича Носова пришлось на один из самых трагичных периодов русской истории. Война, и последовавшая за ней революція, лишили семью стабильных заработков. Из-за этого Николаю пришлось с 14 лет совмещать учебу в гимназии с подработками. Помогая семье, он перепробовал множество профессий, начиная от продавца газет и заканчивая косарем. После окончания Гражданской войны, гимназия, где учился Николай, была преобразована в школу-семилетку, которую он окончил в 1924 году. В возрасте 19 лет Николай Носов решил стать студентом Киевского художественного института. На его выбор повлияло увлечение фотографией и кинематографом. В 1929 году Николай уехал в столицу, где поступил в Московский институт кинематографии. Спустя два года он окончил это учебное заведение, став постановщиком и режиссером научных, мультипликационных и учебных фильмов. Как же получилось, что «дяденька» Николай Носов все-таки стал известен нам не как химик, фотограф или кинорежиссер, а именно как детский писатель? Николай Носов любил рассказывать своему сыну разные смешные истории, придумывая их на ходу. Постепенно он понял, что сочинять для детей наилучшее занятие. Оно требует не только литературных знаний, но и любви и уважения к детям. Он умел волшебно становиться ребенком, видеть мир его глазами, чувствовать его душой, говорить его языком. Фантазия – вот то качество, которое помогло Носову стать одним из самых любимых и известных детских писателей. Первый рассказ Николая Носова «Затейники» был напечатан в 1938 году в журнале «Мурзилка». Напечатанные за несколько лет в нем рассказы вошли в первый сборник Николая Николаевича «Тук-тук-тук», изданного сразу после окончания войны в 1945 году. Спустя год свет увидел еще один сборник «Ступеньки». Рассказы Носова так же часто печатались в журналах «Костёр» и «Пионер». 1951 год ознаменовался для детского писателя вручением Сталинской премии ІІІ –й степени. Так высоко государство оценило повесть Носова «Витя Малеев в школе и дома». Спустя три года, в 1954 году сюжет этой повести лег в основу сценария для художественного фильма «Два друга». В 1953 году Николай Николаевич Носов приступил к написанию самого известного своего произведения - «Приключение Незнайки и его друзей». Первая часть была опубликована в 1954 году, а две другие – «Незнайка в Солнечном городе» и «Незнайка на Луне» в 1958 и 1965 году соответственно. Герои рассказов Николая Носова с первых минут завоевывают сердца читателей. Наивные, озорные, любознательные непоседы постоянно попадают в необычные, часто смешные ситуации. Все герои Носова «как живые», а их фантазии, поступки и даже проделки учат читателей добру, помогают смотреть на мир радостно и решать все проблемы творчески с юмором. В отзывчивых, готовых помочь другим, открытых ребятах вы можете узнать себя и своих друзей. Так же Николай Носов очень любил животных, птиц. В его рассказах мы читаем о лошадях, кошках, собаках. Есть у него необычные рассказы о воробьях, вернее о разных воробьиных замашках и характерах. Например, такой рассказ как «Когда мы смеемся». Какие же имена придумывал писатель воробьям? А вот какие: Афонька-вредный, Степка-растрепка, Задира. По рассказам Носова снято много мультфильмов, и один из них называется «Бобик в гостях у Барбоса», который дети посмотрели с интересом. Мы предложили детям необычный обзор литературы в форме слайд-шоу под названием «Угадай рассказ, отгадав загадку». Кашу варили – ведро упустили. Кашу сварили, а спать легли голодные. («Мишкина каша») Стоит Антошка
На деревянной ножке,
Руки из палки,
В руках мочалки.
Тело деревянное,
Одежда рваная,
Не ест, не пьёт,
Огород стережёт. («Огородники»)
На грядке длинный и зеленый, в кадке желтый и соленый. («Огурцы») Рассказы Николая Носова учат добру, отзывчивости, внимательному и чуткому отношению к окружающим, трудолюбию, честности. Каждому в детстве приходилось решать очень нелегкие вопросы: «Как сказать правду?», «Признаться или нет в совершенном проступке?». На эти и подобные вопросы ребята ответили, прослушав рассказ Николая Носова «Огурцы». Праздник, посвященный остроумному, веселому, доброму детскому писателю Николаю Носову, мы продолжили, предложив детям литературные игры по известной всем трилогии о Незнайке. Для начала, дети должны были узнать имя самого известного коротышки, решив кроссворд, который сочинил Цветик. Малыши сразу отгадали, что речь идет о Незнайке. Сюрпризом для детворы стало то, что сам Незнайка пришел на этот праздник, чтоб познакомиться и подружиться. Он появился под звуки веселой песенки «В траве сидел кузнечик». Незнайка пригласил ребят поиграть вместе с ним, предложив им побывать в роли музыкантов, художников и поэтов. За активное участие в конкурсах главный коротышка угостил всех сладостями-радостями. Напоследок библиотекарь дал такой совет друзьям: «Время даром не теряйте – Книги Носова читайте! Не пожадничайте дня – Озорной рассказ прочтите. Отдохните от хлопот, Вдоволь посмеетесь, И подальше от забот В детство унесетесь!»

Встреча в Литературной гостиной

«...Не в одних словах поэзия: она разлита везде, она вокруг нас. И отовсюду веет красотой и жизнью, а где красота и жизнь, там и поэзия» Иван Сергеевич Тургенев В актовом зале Чугуевской общеобразовательной школы №2 состоялась заседание литературной гостиной «Поэтические таланты Чугуевщины», в рамках недели русского языка и литературы. Учащиеся 9-11 классов познакомились с произведениями наших земляков, с прекрасным таинственным миром словесного творчества. Среди них: поэты и писатели - Василий Чугай, Борис Чичибабин, Любовь Суркова, Елена Чернышева, Владимир Родионов. Ведь поэт, вбирает в себя чувство современников и возвращает их людям в отражении своего таланта. В этот вечер поэзией были охвачены все собравшиеся в этом зале. В теплой дружественной атмосфере вечера, ребята узнали много интересных фактов из биографии поэтов, о превратностях их судьбы, о гранях таланта и творчества. Посмотрели видео презентации, прослушали в авторском исполнении стихи Бориса Чичибабина. Эмоциональному восприятию поэтических образов способствовала и необычная атмосфера «литературной гостиной». Произведения чугуевских поэтов с воодушевлением, теплотой и искренностью прочли: Рослякова Мария, Рожко Дарина, Гориславец Дарья, Нетребенко Татьяна, Ктрин Артем, Дробот Савва, Калиниченко Мария, Михно Анастасия, Григоренко Анна, что вызвало восхищение у слушателей и шквал аплодисментов. Организаторы встречи : заведующая методико-библиографическим отделом -Самко А.В., библиотекарь- Щедрова И.В , заместитель директора по учебной работе Чугуевской ООШ. №2- Семеркова Л.Г. ,учитель информатики -Крицына Е.Г. – верят, что участники поэтического вечера, нашли свои предпочтения и придя домой, посидят вечерок над прочтением стихов, не оставляющими равнодушными никого. Заведующая методико-библиографическим отделом - Самко А.В.

«Международный день толерантности»

В 1996 году Генеральная Ассамблея предложила государствам-членам ежегодно 16 ноября отмечать Международный день, посвященный терпимости, приурочивая к нему соответствующие мероприятия, ориентированные как на учебные заведения, так и на широкую общественность (резолюция 51/95 от 12 декабря). Это решение было принято в связи с проведением в 1995 году Года Организации Объединенных Наций, посвященного терпимости, который был провозглашен Ассамблеей в 1993 году (резолюция 48/126). Этот Год был объявлен по инициативе Генеральной конференции ЮНЕСКО. 16 ноября 1995 года государства — члены ЮНЕСКО приняли Декларацию принципов терпимости и Программу действий в продолжение мероприятий года. http://www.vampodarok.com/calend/393/ Библиотекари Чугуевской ЦБС провели цикл встреч с учащимися города, посвященных Международному дню толерантности. Ребята узнали историю праздника, его значение, послушали китайскую притчу о толерантности, послушали стихотворение Джанни Родари в переводе С.Я. Маршака "Всемирный хоровод", сыграли сценку "Две дороги" и сценку " Комплимент" Посмотрели видеоклип"Tell Me Why"(исполнитель Declan Galbraith) Вырастили цветок толерантности Узнали основные черты толерантной личности и интолерантной Провели классный флешмоб. Все ребята по нашей команде встали, положили правую руку соседу на левое плечо, а левую руку подняли вверх и по нашей команде весело сказали "Если каждый друг к другу будет терпим, То вместе мы сделаем толерантным наш мир!" и включили ребятам песню "Здравствуй , мир!" (На фотографиях изображены заведующая отделом обслуживания Чугуевской городской библиотеки Гладкова Л.Ю., заведующая библиотекой для юношества Петрова Л.А., библиотекарь Макаревич К.С. и учащиеся 8 класса ОСШ №6).

«СУМЕРКИ В БИБЛИОТЕКЕ»

Работы есть на свете разные, Но знает каждый человек, Что все мы здесь сегодня празднуем Всеукраинский День библиотек! "Сумерки в библиотеке" такой необычный праздник прошел в библиотеке для юношества, посвященный Всеукраинскому Дню библиотек. Совпали у наших библиотекарей и работа , и праздник. Допоздна не закрывались двери юношеской библиотеки, хотя по графику должны были захлопнуться в 17 часов. Праздник у нас получился необычный! Участниками конкурсно-развлекательной программы стали наши дорогие читатели, коллеги и жители нашего города. За окнами, может быть, и смеркалось, прихолажило, но не здесь. У нас всё ярчило, светилось и теплело: в обстановке и особенно в человеческих отношениях. В стране читателей нет ничего невозможного, ведь фантазия авторов книг безгранична. Началось мероприятие с путешествия в прошлое. Мы отправились в Древний Восток, туда, где появились первые библиотеки. Просмотрели слайд – шоу «История библиотек» Библиотекарь – очень древняя профессия, ей более четырех с половиной тысяч лет! Заметим, что это была исключительно мужская профессия. На эту должность приглашали выдающихся учёных, писателей, поэтов. В 19 веке стать почётным библиотека­рем было даже труднее, чем академиком. Недостаточно было одного высшего образования. Требовалось знание французского, немецкого, латинского, греческого языков. Даже младший персонал библиотеки должен был владеть тремя иностранными языками. Библиотекарями в свое время работали такие известные личности, как баснописец Иван Крылов, математик Николай Лобачевский, писатель Владимир Одоевский. Например, немецкий филолог и ска­зочник Якоб Гримм в 1808 году получил работу библиотекаря в королев­ской библиотеке. Одним из результатов этих трудов стали знаменитые сказки братьев Гримм. Время идет - библиотеки меняются. И как мы знаем, прогресс не отменяет старого, а добавляет нового. И теперь библиотека – это место, которое объединяет и книги, и новые технологии и естественно людей. И сейчас вы в этом убедитесь. Не менее захватывающим было видео «Современные библиотеки мира!» А знаете ли вы, что самым большим изданием считается сборник документов Британского парламента? Полный его комплект весит 3 тонны 640 кг и состоит из 1112 томов. А вы представляете себе самую большую и самую маленькую книгу в мире? Побывайте на книжной выставке в Лондоне! Там вы увидите суперкнигу «Птицы Америки 1858» (102 см х 70 см) и миниатюру с текстом Черчилля (1,17 см х 2,7 см). В наших библиотеках тоже есть много ценной и интересной литературы. С большим восторгом гости посмотрели парад необычных книг наших библиотек. На нем были представлены самая большая книга, самая маленькая и самая раритетная книга с интересной судьбой. А какие чудеса творят книги! Вот однажды книга спасла жизнь человеку. В лондонскую клинику поступил ребёнок с диагнозом «энцефалит». Диагноз не подтвердился, но больному становилось всё хуже и хуже. Тогда одна из медсестер вспомнила, что похожие симптомы были описаны Агатой Кристи и они свидетельствовали об отравлении редким ядом. Анализ подтвердил наличие этого яда в организме. Ребёнок был спасён. Как сказал Константин Паустовский «Читайте! И пусть в вашей жизни не будет ни одного дня, когда б вы не прочли хоть одной странички...» А чтобы заинтересовать читателей библиотекари решили использовать новую форму книжной рекламы, очень популярной в Европе и Америке. Это буктрейлер. Библиотекарями Чугуевской ЦБС был созданвидео Буктрейлер «Кайдашева сім`я». Наш празднике «Сумерки в библиотеке» мы убедились, что библиотека это лучшее место отдыха, общения и незабываемых встреч с давними друзьями. Было море позитива. · Наши читатели и гости с удовольствием смогли отдохнуть в уютном Релакс-кресле, которое называется «Наедине с книгой», со своей любимой книгой и чашечкой чая. · Было много желающих посетить магический Интернет-салон, в котором Библио-Гадалка помогала находить ответы на заданные вопросы. · А в литературный Фито-баре, каждый кто ответит на вопрос викторины получал напиток по своему вкусу. · С 19:00 на большом экране будет транслировался фильм «Библиотекарь» · Гости приняли активное участие в супер-акции читательских пристрастий «ЧУДО – ДЕРЕВО», на котором завязывали разноцветные ленточки по своим читательским приоритетам. § Если любите читать: § сказки – желтую, § о природе - зеленую § о путешествиях – розовую § фантастику – голубую § о любви – красную. Получилось ярко и празднично. Теперь дерево украшает нашу библиотеку. А мы узнали, что вы любите читать! Надеемся, что этот праздник станет стимулом для проявления более пристального внимания к понятиям "книга" и "библиотека" .

День открытых дверей в библиотеке для детей

Библиотеку с древности недаром называли сокровищницей знаний. Самый лучший способ узнать,как можно больше о её возможностях — это посетить библиотеку в День открытых дверей. В преддверии Всеукраинского дня библиотек, 25 сентября для всех желающих – больших и маленьких свои двери распахнула Чугуевская городская библиотека для детей. Наших посетителей ожидала самая разнообразная программа. В этот день проводились экскурсии по отделам библиотеки под названием «Библиознакомство». Посетителям рассказали об истории библиотеки, ее услугах и ресурсах, о методике поиска информации, как правильно обращаться с книгой, познакомили с правилами пользования библиотекой. Все ребята с удовольствием принимали участие в конкурсной программе «Читая – играем». Библиотекари решили обратить внимание не только на богатство книжных фондов, но и на свою профессию.Чтобы наши посетители не на словах, а на деле могли представить особенности библиотечной профессии, им так же была предоставлена возможность на короткое время стать библиотекарем. Для этого с 13:00 до 16:00 проходила ролевая игра «Сам себе библиотекарь». Во всех отделах работали книжные выставки: «Открывая книгу – открываем мир», «Лев Толстой - несравненный художник жизни», «Люби и знай свой родной край» и выставка работ кружка «Рукоделие». Так же был организован просмотр мультфильмов «Мульт-Non-Stop». В читальном зале был проведен мастер-класс по креативному оформлению книжных обложек «Подари книге вторую жизнь». 30 книг, которые не пользовались спросом из-за ветхости, получили вторую жизнь, благодаря детской фантазии и творческому подходу. Всем ребятам, которые любят фотографироваться, была предоставлена возможность принять участие в акции «Фотопортрет с любимой книгой». С большим удовольствием посетители оставляли свои отзывы и пожелания на интерактивном стенде «Что для тебя библиотека». Праздничная атмосфера в библиотеке была создана не только руками и душевным теплом библиотекарей, но и всеми, кто пришел к нам в этот замечательный день. Мы выражаем благодарность всем друзьям нашей библиотеки. Поздравляем коллег с Всеукраинским днем библиотек!

Весь мир на книжной полке

"Любая книга - умный друг: Чуть утомит, она смолкает, Она безмолвно поучает, С ней назидателен досуг." Лопе де Вега. Еще одна встреча о которой хочется рассказать. Наша библиотека уже много лет приглашает к себе друзей, чтобы в теплой обстановке в диалоге или игре донести значение книги для человека, сохранить ее духовное богатство, культуру и традиции. Вот и сегодняшняя интеллектуальная игра брейн-ринг "Весь мир на книжной полке", посвященная всеукраинскому дню библиотек, не стала исключением. Боролись за победу две сильные, подготовленные команды: профтехлицея № 19 "Викинги", руководитель Галина Александровна Савченко и старшие классы общеобразовательной школы № 7 "Эрудиты", руководитель Кормилец Надежда Васильевна. Ребята состязались в семи категориях, в каждой из которых было по десять вопросов.
 • Литературные анаграммы
 • "Библиотечная гавань", творческая страничка, домашнее задание
 • "Перекресток духовности", литература
 • "Библиокомпас", библиотеки мира
 • "Путешествие в прошлое", народные достояния и обычаи
 • "Библиоизюминки", веселые вытворяшки от наших читателей
 • "Безграничный мир Интернета", соревнования по поиску в сети Интернет

Команды проявили смекалку, начитанность, знание традиций и познакомились с интересными фактами истории мировых библиотек. Игра проходила весело, команды порадовали нас своими знаниями, обе были настроены на победу и выглядели достойно. Но удача была на стороне "Эрудитов" и с минимальным отрывом в одно очко победила команда общеобразовательной школы №7. Командам были вручены сладкие призы и очень приятно, что после окончания мероприятия ребята не расходились, а обсуждали игру эмоционально и весело, смеялись над своими ошибками и радовались успехам. Мы надеемся, что они взяли для себя много интересного и поучительного, а главное, что у них появились новые друзья. Так что игра удалась!

NE-ФОРМАT у Карпатах або,

як молоді бібліотекарі підкорювали БУКОВЕЛЬ

Художник Чугуївської централізованої бібліотечної системи,

Прокопчук Юлія стала одним із щасливих учасників

всеукраїнського проекту «Літня школа молодих бібліотекарів« Ne-формаt ».

З 19 по 23 серпня 2013 р. в с. Поляниця Івано-Франківської обл. Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми «Бібліоміст» провела Літню школу молодих бібліотекарів. Це інформаційно-освітній проект, головна мета якого допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію: опанувати основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек; піару та реклами; використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж; основи лідерства, фандрейзингу та проектної діяльності; елементи моніторингу й оцінки для посилення результативності роботи сучасних книгозбірень.

Бібліотекарі зі всієї України мали можливість підвищити свій фаховий рівень, дізнатися багато нового та цікавого і головне поспілкуватися з колегами у неформальному середовищі. Але учасниками школи стали лише 30 молодих та креативних бібліотекарів з різних куточків всієї України, що були відібрані на конкурсній основі.

Робота розпочалась з онлайн-привітання Президента УБА Ірини Шевченко, представлення учасників школи, розподілу персональних обов’язків та поділу на групи. Учасників школи було поділено на 5 команд, кожна з яких отримала завдання і мала визначити лідера групи, придумати назву та слоган команди.

«Туристичний комплекс «Буковель» прийняв усіх з розпростертими обіймами. Учасники мали можливість не тільки підвищити свій професійний рівень, дізнатися багато цікавого і нового, але також поділитися досвідом і обмінятися ідеями з креативними колегами. Програма школи «Ne-формаt» була дуже насиченою та яскравою: заняття, тренінги(На горі Буковель - урок з фандрейзингу, біля водоспаду Гук - майстер-класи з фотографування і створення відео), майстер-класи, екскурсії,практична робота в групах, іноді до самого ранку, зйомка відео-роликів та їх монтаж, а головне обов’язкова ранкова зарядка.

На останок тренери школи Лариса Лугова, Ярослава Хіміч, Олена Сльозка, Микола Вірстюк та Оксана вручили кожному школяру Сертифікат про проходження професійного навчання у Літній школі молодих бібліотекарів та гарні подарунки. Найбільш активні учасники були нагородженні іншими почесними нагородами. Але не подарунки були головними, кожен учасник Літньої школи віз додому валізу вражень, емоцій, креативу, ідей і, звичайно ж, Ne-формаtу, які потім будуть втілені у діяльність бібліотек всієї України.

Учасники Школи ведуть активний та здоровий спосіб життя. Щоб встигати не тільки прочитати про перебіг подій, але й споглядати більше ілюстрацій, відвідуйте сторінку Школи у Фейсбуці.

( https://www.facebook.com/groups/183438331837127/)

Крім цього, на сайті Молодіжної секції УБА можна окремо познайомитись з кожним учасником Літньої школи молодих бібліотекарів.

(http://ula.org.ua/index.php?id=single&tx_ttnews%5Btt_news%5D=261&cHash=da8aa34c54869e75e49ab870383a3d90)

Блог літньої школи з повною інформацією про захід

(http://libsummercamp.blogspot.com/)

Прокопчук Юлія

Як ярмаркувала Чугуївська ЦБС!

24 липня 2013 року в місті Луганську відбувся Міжрегіональний Ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», організований програмою «Бібліоміст», Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією та кількома міжнародними програмами розвитку. На Ярмарку кращі бібліотеки Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей представили інноваційні послуги та проекти, які реалізуються для місцевих громад бібліотеками .

Вдруге Чугуївська ЦБС була запрошена для участі в Ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» як одна з найкращих бібліотек Східної України. Наша бібліотека презентувала інноваційний проект «Поетрі-слем он-лайн» для творчої молоді міста Чугуїва. Поетрі-слем в перекладі означає поетичне змагання, головне в цьому змаганні особливість подачі власного поетичного твору і оцінка виконання його публікой чи однодумцями. Кожному хто володіє літературним талантом і крилатим словом наш проект дає змогу проявити свої здібності і допомагає запалити нові зірки, а за допомогою можливостей Інтернет розширити аудіторію для спілкування, налагодити контакти з літературними об'єднаннями других міст, відкрити нові імена і допомогти починаючим поетам повірити в свої сили.

У рамках проекту організовані «майстер-класи» з відомими поетами України та Росії. Спілкування онлайн або за допомогою «Скайп-зв`язку», з творчою молоддю інших міст, дали змогу читати свої авторські вірші он - лайн і демонструвати свої здібності в соціальних мережах. Надається індивідуальна консультативна допомога філологів та відомих поетів міста щодо редагування творів, відкрито творчу студію з обміну літературним досвідом. Найкращі переможці проекту «Поетрі - слем онлайн» мали змогу виступити на щорічному літературному фестивалі «Сиреневый май» і получити високі оцінки від відомих поетів і письменників Слобожанщини.

Новий проект чугуївських бібліотекарів на ярмарку представляли завідуюча методико-бібліографічним відділом - А.В. Самко, художник Чугуївської ЦБС - Ю.В Прокопчук, завідуюча бібліотекою для юнацтва - Л.О.Петрова

Для нас це дуже важлива подія, так як ми не тільки мали змогу познайомити відвідувачів ярмарку з нашим проектом , а і розповісти про наше чудове місто Чугуїв. А взявши участь у Ярмарку, здобули безцінний досвід, багато цікавих знайомств і вражень

.

Проект триває, попереду ще багато ініціатив, думок, приводів для активного спілкування, бібліотекарі Чугуївської ЦБС роблять все можливе щоб бібліотеки стали центром громадського життя.

Одним із найважливіших позитивних моментів є те, що бібліотека відчула активну підтримку наших спонсорів: Кротевич В.В., Пичугин А.В., завдяки яким ми мали змогу гідно представити нашу бібліотеку на ярмарку .

Завідуюча методико-бібліографічним відділом А.В. Самко


Сиреневый май

Сотрудниками Чугуевской Централизованной Библиотечной Системой 17 мая 2013 года в прекрасном зале Художественной галереи был открыт литературный фестиваль «Сиреневый май».

Фестиваль проходил под патронатом городского головы Минаевой Галины Николаевны.

В шестой раз фестиваль объединил всех любителей поэзии, прозы и тех, кто владеет литературным талантом, крылатом словом.

Одной из целей фестиваля – это открытие новых талантов. На фестивале мы узнали имена победителей литературных конкурсов «Серебряное перышко», /в котором участвовали школьники 5-10 классов/ и «Проба пера» /для взрослой аудитории/. Благодаря этим конкурсам любой житель города, не имея профессиональной подготовки и не обучаясь мастерству стихосложения, имел возможность проявить свой талант. На конкурс было подано более 100 работ.

Победителями конкурса «Серебряное перышко» стали:

В номинации «Поэзия»: Любченко Надежда, ученица школы №7, 10 класса, со своим стихотворением «Весна».

Лынник Мария, ученица школы №2, 10 класс, со своим стихотворением «Осень»

Тимофеев Андрей, учащийся Клугино-Башкировской школы,8 класс, со своим произведением «Он и она»

В номинации «Проза»: Омельяненко Глеб, учащийся школы №7, 6 класс, эссе «Жизнь»

Козак Анастасия, ученица школы №7, со своим рассказом «Как прекрасен этот мир».

Дробот Савва, учащийся школы №2, со своим произведением «Мир прекрасен»

Лауреатом конкурса «Проба пера» стала – Малько Ольга Антоновна, директор Клугино-Башкировской школы, со своим стихотворением «Скрипка».

За яркое начало творческого пути, победителям конкурса в торжественной обстановке, были вручены грамоты.

Как говорил И.С. Тургенев: «….Не в одних словах поэзия: она разлита везде, она вокруг нас. Но помимо граней красоты поэзии, есть еще блеск граней творчества».

На фестивале «Сиреневый май» раскрыли свои грани таланта участники фестиваля известные поэты Чугуева,/Е.Ю.Чернышева,члены поэтического клуба «Свеча»/, гости из Харькова,/ члены союза писателей Украины и России поэты и писатели, руководитель Ирина Глебова - Полякова,Виктор Кириченко, Вячеслав Романовский и др. извесные писатели;член Ассоциации украинских писателей, сказкотерапевт- Марина Верета/, Харьковской области /Печенежская общественная организация «Клуб любителей прекрасного», президент клуба Гуляева Людмила Гавриловна/. В этом году поэты и писатели раскрыли себя, как творческие личности.Мы увидели, что они могут быть еще и талантливыми художниками, фото – художниками, писать иконы, заниматься лепкой из глины, вышивать, увлекаться художественной ковкой, да к тому же еще и исполнять песни на свои стихи и т. д.

Весеннее и солнечное настроение зрителей поддерживали музыкальные номера культурного центра «Имидж».

Фестиваль проходит с большим успехом и с каждым годом популярность его растет.

"Все на земле от материнских рук."

В мае, когда расцветают цветы и звенят птичьи голоса, теплый весенний ветер приносит к нам праздник Матери- самый главный, самый важный для каждого человека день. Это своеобраз-ный день благодарения, выражения любви и уважения мамам. Нынче праздник! Нынче праздник! Праздник бабушек и мам, Этот самый добрый праздник, Он весной приходит к нам. Этот праздник послушанья, Поздравленья и цветов, Прилежанья, обожанья - Праздник самых лучших слов! Слово "мама", "мать"- одни из самых древних на земле и почти одинаково звучат на разных языках. Мама, мамочка! Сколько тепла таит это слово, которым называют самого близкого, дорогого, единственного человека. Мама - это окно в большой мир. Она помогает ребенку понять красоту мира: леса и неба, луны и солнца, облаков и звезд... это уроки красоты на всю жизнь. Нет на земле человека более чуткого и любимого, чем мама. Матерей много и каждая несет в сердце любовь. Каждый скажет: "Моя мама - самая лучшая". Поэтому, чтобы рассказать о своей самой лучшей маме, в библиотеку для детей 15.05.13 пришли учащиеся 1-А класса СШ №8. В оживленной беседе дети отвечали на следующие вопросы: что значит по-настоящему любить маму, какие теплые слова говорят мамам, какие слова могут обидеть маму, как они берегут своих мам? Участвуя в конкурсе "Хорошо ли вы, знаете своих мам"?, девчонки и мальчишки с большим желанием отвечали на различные вопросы: какого цвета волосы у мамы, какие цветы она любит, ее любимая песня, какое время года она обожает т.д. Конкурс "Комплимент для мамы" показал,что моя мама самая, самая, самая... Для мамы неважно, сколько ребенку лет, даже, если он и взрослый уже, она все-равно проявляет о нем заботу.. О том, что мама волнуется и печется, чтобы ребенок был сыт и здоров, сотрудниками библиотеки была показана театрализованная сценка "Три мамы". Потом , ребята, с теплотой в сердце читали стихи о маме, отгадывали загадки. А в игре "Стирка" помогали мамам "постирать белье". В конкурсе "Объяснялки" участники жестами описывали кухонные принадлежности. Много смеха вызвал конкурс "Узнай сказки".Ведущая зачитывала сказки-перепутки, из которых нужно было понять, какие же сказки задействованы. В игре "Найди маму" ведущий бросал участникам мячик и называл детенышей животных. а они, ловя мячик, называли их мам. За активное участие в мероприятии дети не остались без сладостей. В заключении, мы все вместе выразили благодарность мамам за любовь, терпение, нелегкий труд и пожелали, чтобы на их лицах светились улыбки и радостные искорки в глазах.

"Мама - сонечко в сім'ї, ми - промінчики її".

"Кто сказал, что ангелов не бывает? Просто иногда у них нет крыльев. И тогда мы называем их мамами..." Совсем недавно появился в календаре замечательный день - День матери. И у нас есть еще один повод сказать своим любимым мамам искренние, теплые слова. Ведь не каждый день наши мамы слышат от нас: "Мамочка, я люблю тебя". И сколько бы тебе не было лет - тебе всегда нужна мама, поэтому нежно любите, берегите ее, не причиняйте ей боли своими поступками и словами. Окружите ее заботой, вниманием, сердечностью. Найдите в своем сердце теплые слова для нее и говорите ей чаще, как вы ее любите. Не откладывайте на потом. Можете не успеть... 14 мая 2013 года в библиотеке-филиале ЦБС состоялся праздник посвященный маме. Дети читали стихи, поздравления и участвовали в конкурсе на лучшее пожелание своей маме. "Мамуля, мамочка, я так люблю тебя! Ты согреваешь меня добрым взглядом, Ты обнимаешь нежною рукой И все проблемы исчезают разом, Когда со мной ты, человек мой дорогой..."

«Мама-первое слово, главное слово в каждой судьбе!»

Слова «Мама, мать - одно из самых древних на земле». Все люди уважают и любят своих матерей. Словом «Мать» называют и свою Родину, чтобы подчеркнуть, что она по–матерински относится к своим детям.Этот день отмечается во многих странах, люди поздравляют своих матерей и приезжают к ним в гости, дарят подарки, внимание и заботу, устраивают для них праздник. И сегодня, 14 мая, в актовом зале средней общеобразовательной школы № 6 собрались гости и учащиеся , чтобы поздравить всех своих мам и бабушек с этим удивительным праздником! Первыми, своих дорогих мам и бабушек, поздравляют самые юные учащиеся и поют песню про маму! Таисия Казакова и Сухинина Анастасия так же подарили всем мамам замечательную песенку! Солнца ярче для меня- мама! Мир и счастье для меня- мама! Зов летящих журавлей-мама! В роднике чиста вода- мама! В небе яркая звезда-мама! Пусть звенят повсюду песни Про любимых наших мам. Мы за все,за все родные Говорим "Спасибо Вам!"- продолжают ведущие праздника! Поздравить с праздником и подарить свои замечательные стихи о маме пришел почетный гость, Чугуевский поэт Петр Яковлевич Керанчук.Сколько бы ни было человеку лет 5 или 50 ,ему всегда нужна мама! Затем на сцену поднимается 6-бкласс с песней " Мама- первое слово" Алексей Максимович Горький писал: "Без солнца не цветут цветы, без любви нет счастья, без женщины нет любви, без матери нет ни поэта,ни героя.Вся радость мира -от матерей! Вот об этом поет Анастасия Харченко Для мамы всегда хочется сделать что-то хорошее,доброе,хотя в повседневной суете это удается не очень часто... Интересную презентацию подготовили ребята для своих мам с музыкальным сопровождением в исполнении Дениса Иголкина. "Цените своих матерей, дарите им минуты радости,будьте заботливыми и всегда помните, что мы все перед ними в неоплатном долгу"- говорят ведущие праздника и приглашают на сцену Покрыщук А. исполнить веселую песенку про маму! Библиотека для юношества Чугуевской ЦБС подготовила интересную книжную выстаку "Низький уклін Вам, мамо!",которая сразу же привлекла внимание молодых людей! На выставке была представлена литература, рассказывающая о создании семьи, о воспитании детей. Ребята узнали сколько стихов и произведений посвящали многие писатели своим мамам! Мы надеемся, что молодые люди нашли очень много полезных сведений и советов , которые помогут им в будущем создать полноценную и гармоничную семью! Ведь 15 мая весь мир отмечает Международный день семьи! А в завершении праздника, ребята подарили своим мамам портреты,нарисованные с необыкновенной любовью и свои любимые фотографии!

"Война в памяти - боль в сердце"

Дорогие ветераны! С Днем Победы мы Вас поздравляем Вы держитесь, подольше живите, Мы здоровья и сил Вам желаем. Пусть любовью Ваш дом будет полон И родные всегда будут с Вами, Вам безмерное наше спасибо За страну, сохраненную Вами. 7 мая 2013 года на "ЧЗТА" накануне праздника Победы, вот уже много лет подряд проходит встреча с ветеранами Великой Отечественной войны. И каждый раз хочется как-то по-особенному, с особой теплотой, лично до каждого донести те слова благодарности и любви, которые переполняют всех участников мероприятия. Мы знаем, что наши ветераны первичной организации ветеранов войны и труда "ЧЗТА" ждут этот праздник, ждут встречи с друзьями, с нами, такт как мы давно уже стали одной дружной семьей. Председатель первички завода, депутат городского совета Бурик В.А. сумел сплотить нас в одну команду, соединить людей разных поколений: ветеранов В.О. войны, ветеранов Афганистана, детей школы №7, сотрудников библиотеки ЦБС, военнослужащих Калугино-Башкировской части, ликвидаторов аварии на ЧАЭС, учащихся лицея № 19, музыкальной школы города и сохранить память о героических событиях, о тех героях которые живут среди нас. Сколько бы ни прошло лет, сколько бы событий ни миновало, всегда подвиг солдата будет примером для нас молодых. О нем мы будем помнить всегда и пока жива наша память, связь поколений не утеряна, она сохранена! Не были забыты и традиции: вручение каравая старейшему ветерану, возложение цветов погибшим солдатам, захороненным в братской могиле на осиновском кладбище и конечно же солдатская каша. Поздравляли ветеранов-победителей: генеральный директор ООО "ЧЗТА" Бричак А.А., человек без которого наши встречи не были бы такими яркими и запоминающимися. Который своим радушием, отзывчивым сердцем, теплым словом, дает ощутить нашим ветеранам, что они всегда желанные гости, что о них помнят; от имени городского головы Минаевой Г.Н. ветеранов поздравил специалист по связям с общественностью горисполкома Огиенко И.Г.; ветераны-афганцы Беляев В.Р. и Беднов М.Г.; майор воинской части Калугино-Башкировки Шевченко Ф.В.; директор школы №7 Маланина Л.В. и от всего сердца пожелали ветеранам долголетия и здоровья. Обстановка была праздничная и торжественная. Зал был украшен с помощью плакатов выполненных художником-дизайнером ЦБС Прокопчук Ю.В. Каждому ветерану и гостю праздника были прикреплены эмблемы на память о встрече "Мы наследники вашей Победы". Сотрудники филиала ЦБС м-на "Дружба" постарались сделать праздник трогательным и эмоциональным. Хотелось бы, чтобы наши ветераны еще долго вспоминали эту встречу и чувствовали себя нужными. Всем огромное спасибо за помощь в организации праздника.

Открытие Недели детского чтения

4 апреля 2013 года сотрудники городской библиотеки для детей Чугуевской ЦБС провели открытие Недели детского чтения под названием «Путешествие по волшебному Книгограду» в актовом зале СШ №8. Символично, что именно весной взрослые решили проводить замечательный праздник – Неделю детского чтения. Впервые его отмечали в далеком 1943 году. В эти страшные годы взрослые решили хоть чем-то порадовать детей, устроить для них праздник. Писатель Лев Кассиль знал, что больше всего на свете дети любят читать. Многие из них не могли учиться: были разрушены школы, не хватало учителей и школьных учебников. Лев Кассиль предложил провести праздник детской книги, который назвал «Книжкины именины». В Колонный зал на встречу с московскими ребятишками пришли их любимые детские писатели Агния Барто, Самуил Маршак, Сергей Михалков и др. Они рассказывали ребятам о себе, о своих произведениях, отвечали на вопросы детей, дарили им свои книги. Встреча понравилась всем и взрослым, и детям. С тех пор в дни весенних каникул каждая библиотека, школа, гимназия - все учебные заведения проводят Книжкину неделю. На этот праздник собираются девчонки и мальчишки, которые любят читать, кто считает своим другом книгу. 4 апреля городская библиотека для детей собрала их более 140 человек, чтобы отправиться в сказочное путешествие по волшебному Книгограду. Ребята вместе с Библиотекарем помогали Карлсону вернуться в его книжку, из которой его выбросил школьник Васечкин. Чтобы помочь Карлсону вернуться обратно в его книгу, детям предстояло ответить на вопросы литературной викторины, отгадать название и автора книги, найти страницы, выпавшие из нее. Верные друзья книги справились со всеми заданиями. В конце праздника Книговёнок Мефодий наградил самых активных читателей. Номинаций для награждения было несколько: «Покорительница книжных вершин» - Краснова Виктория (4кл. СШ №8); «Самый лучший друг библиотеки» - Потапова Даша (3кл. СШ №8); «Самый прилежный пользователь библиотеки» - Чигрин Максим (3а кл. гимназии № 5); «Проводник по стране сказок» - Тюпа Дмитрий (7кл. СШ №8) и Финяк Дмитрий (6кл. СШ №8); «Самый читающий класс» - 4 класс СШ №8; «Самый активный класс» - 3А класс гимназии №5. Так же на праздник съехались гости со всех уголков волшебного Книгограда: вокальный ансамбль «Барвінок», танцевальный коллектив «Виктория», Диский Максим с песней «Я буду чемпионом». Праздник в очередной раз показал, насколько сильна дружба читателей с детской библиотекой. В заключении праздника ведущая дала ценный совет: «Мальчики и девочки, главное – читайте книги! Так как книга нужна человеку в любом возрасте. Но детям – особенно». Чугуевская городская библиотека для детей благодарит за помощь в проведении мероприятия директора СШ №8 Н.И. Высоцкого, педагога-организатора СШ №8 Т.В. Крикунову, директора КЦ «Имидж» Я.А. Ващук, директора музыкальной школы Т.И. Мамину. С. Толмачева, заведующая городской библиотекой для детей

Кiлькiсть переглядiв: 5

Коментарi

 • бИБЛИОТЕКАРЬ

  2014-02-17 17:21:37

  АНЖЕЛКА! ДИПЛОМ КУПИЛА!!!УЧИЛАСЬ ТОЛЬКО 2 ГОДА,ПОТОМ ПЛАТИЛА ЗА ВСЕ!!!ТЕПЕРЬ ЗАВ.ОТДЕЛОМ.НЕ СТЫДНО?......

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.